Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy z pociągu do Głubczyc zostanie tylko ładne zdjęcie? Nowiny Raciborskie o projekcie Kolej Plus

Marne są szanse na pociąg z Raciborza do Głubczyc, bo nie ma pieniędzy na linię kolejową Racibórz-Racławice.

Czy z pociągu do Głubczyc zostanie tylko ładne zdjęcie? Nowiny Raciborskie o projekcie Kolej Plus

Szumnie zapowiadany projekt Kolej Plus wymaga od samorządów wielomilionowych nakładów, by można było podróżować z Raciborza pociągiem m.in. do Pietrowic Wielkich, Kietrza i Głubczyc. Wielu gmin na to nie stać, pieniędzy nie wyłoży też Powiat Raciborski. O prawdopodobnym upadku pomysłu na inwestycję, która miała dać impuls rozwojowy dla ziemi raciborskiej i głubczyckiej piszemy na str. 10-11. Na zdjęciu, które znalazło się na okładce tygodnika widać entuzjastyczną inaugurację programu Kolej Plus w Raciborzu z politykami i samorządowcami oraz obumarły dworzec głubczycki, do którego miałby dojeżdżać pociąg z Raciborza.

Ponadto w numerze

  • Wojnar z Myśliwym przyszli na sesję obserwować Polowego.
  • Bożydar Nosacz komentuje obecność prezesa Nowoczesnej w urzędzie.
  • Pałac w Rzuchowie z salą balową. Konserwator jest na tak
  • Szkoły dwujęzyczne lekiem na cięcia w nauce niemieckiego?
  • Pochodnie, wianki i śpiewy w Kornicach 8. Noc Świętojańska
  • Ślub na wodzie. Udzielił go burmistrz Kuźni
  • Rudzka perełka. Takiego muzeum kolejnictwa nie ma w całej Polsce.
  • Lew, który kocha muzykę. Katarzyna Gruchot pisze o utalentowanym uchodźcy z Ukrainy
  • Liga jednorożca w Łubowicach
  • Trzeci rok akademicki seniorów z Nędzy

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Raciborskich

Ludzie

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Nowoczesna

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tłoczek (188.137. * .64) 05.07.2022 12:40

Droga Redakcjo, zacznijcie wspierać takie idee bo niestety w naszym subregionie panuje moto-ciemnogród. O ile w wielu regionach Polski, nie mówiąc Europy kolej oznacza co raz większy prestiż i konieczność, o tyle naszym wójtom, sołtysom, burmistrzom czy nawet parlamentarzystom trzeba tłumaczyć to jak ważną rolę w sprawnie działających regionach odgrywa transport publiczny. Korki w Raciborzu wcale nie wynikają ze złego układu ulic tylko... najazdu samochodów z gmin i miejscowości o słabej komunikacji.