Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoszenia do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna jeszcze tylko do czwartku (30.06.)

Które realizacje zyskają uznanie w tegorocznej edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląśkiego? Dowiemy się za parę miesięcy, tymczasem na zgłoszenie zostało już tylko kilka dni (do 30.06.).

Zgłoszenia do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna jeszcze tylko do czwartku (30.06.)
W minionym roku na liście nagrodzonych znalazły się m.in. realizacje z Jastrzębia czy Żor / fot. npp.slaskie.pl

Celem konkursu jest promocja tych realizacji urbanistycznych i architektonicznych, które kształtują wysoką jakość przestrzeni publicznej, wzmacniają odporność na zmiany klimatu i poprawiają jakość życia mieszkańców regionu.

W tegorocznej edycji konkursu organizatorzy kładą nacisk przede wszystkim na promocję działań na rzecz integracji społecznej, dostępności i zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego, jako przyjaznego osobom ze szczególnymi potrzebami.

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60 tys. złotych. Udział jest bezpłatny. Laureatów wybierze jury składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Swoich faworytów wybiorą także mieszkańcy, którzy będą mogli głosować na swoje ulubione realizacje walczące o nagrodę publiczności. Wszystkie nominowane i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie npp.slaskie.pl.

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego organizowany jest od 2000 roku przez Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Śląski.

W minionym roku na liście nagrodzonych znalazły się m.in. realizacje z Jastrzębia czy Żor: nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach w historycznym budynku dawnego młyna elektrycznego oraz "Żelazny Szlak Rowerowy" - budowa ścieżek rowerowych w ramach zagospodarowania ciągów kolejowych na odcinku przebiegającym przez sołectwa Ruptawa-Cisówka oraz Moszczenica w kierunku dzielnicy Zdrój i osiedla Chrobrego w Jastrzębiu-Zdroju, który otrzymał Nagrodę publiczności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].