Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Należysz do grona Frankowiczów? Musisz spłacić ogromne zadłużenie? Masz dużą szansę na poprawę swojej sytuacji finansowej!

Kredyt we frankach miał być korzystnym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że swojego czasu prawie milion Polaków zdecydował się skorzystać z pozornie świetnej okazji. Rzeczywistość okazała się jednak inna i teraz kredyty frankowe jednoznacznie kojarzą się z ogromnymi kwotami do spłaty i stale rosnącym długiem. Na szczęście jedna zła decyzja nie musi raz na zawsze przesądzić o Twojej finansowej przyszłości. Możesz poprawić swoja sytuację, tak jak zrobiło to już wielu Polaków.

Należysz do grona Frankowiczów? Musisz spłacić ogromne zadłużenie? Masz dużą szansę na poprawę swojej sytuacji finansowej!

Większość spraw o kredyt we frankach kończy się sukcesem Frankowiczów

Istnieje duża szansa, że umowa o kredyt we frankach naruszała Twoje interesy jako konsumenta. I to z kilku względów. Jeśli bank:

przerzucał na Ciebie odpowiedzialność za wahania kursu,

stosował dwa przeliczniki – Twoje zobowiązanie ustalał według kursu kupna, a Twoje według kursu sprzedaży i w ten sposób zarabiał na różnicy między tymi dwiema wartościami,

nie informował o ryzyku związanym z zaciągnięciem kredytu we frankach szwajcarskich

masz dużą szansę na wygranie sprawy.

Na Twoją korzyść przemawia także wyrok TSUE z 2019 roku. Trybunał potwierdził w nim, że umowy o kredyty frankowe zawierają niedozwolone klauzule umowne rażąco naruszające interesy konsumentów. To otworzyło wielu Frankowiczom drogę do poprawy swojej sytuacji finansowej.

Problem kredytu we frankach możesz rozwiązać aż na 2 sposoby

Jako osoba, która zaciągnęła kredyt we frankach, możesz zdecydować się na:

  • odfrankowienie kredytu – wtedy niedozwolone zapisy w umowie traktuje się jako nieistniejące. W konsekwencji spłacasz kredyt w złotówkach, a bank musi zwrócić Ci wszystkie raty nadpłacone w związku ze wzrostem kursu franka.
  • unieważnienie całej umowy – każda ze stron zwraca świadczenia: Ty pożyczoną kwotę, a bank – raty i dodatkowe opłaty (odsetki, prowizje itd.).

Jest o co walczyć – raz na zawsze możesz odzyskać spokój

Banki nie są chętne do zwierania ugód. Oznaczałoby to przecież dla nich ogromne straty. Swoich praw zwykle musisz więc dochodzić na drodze sądowej. Wprawdzie możesz się obawiać starcia z tak dużą instytucją i skomplikowanego procesu sądowego. Pamiętaj jednak, że sądy w większości przypadków stają po stronie Frankowiczów. Poza tym jest, o co walczyć – masz szansę raz na zawsze zapomnieć o finansowych problemach.

Pomożemy Ci w sprawie dotyczącej kredytu frankowego!

Choć sprawy związane z kredytami we frankach mogą się wydawać skomplikowane, to pamiętaj, że nie musisz działać na własną rękę. Możesz skorzystać z naszej pomocy, a my:

  • dokonamy wstępnej weryfikacji Twojej sprawy,
  • przeanalizujemy Twoją umowę o kredyt we frankach i ustalimy, czy znalazły się w niej klauzule niedozwolone,
  • powiemy Ci, co w Twoim przypadku będzie lepszym rozwiązaniem – odfrankowienie kredytu czy unieważnienie całej umowy,
  • przygotujemy pozew i niezbędne dokumenty,
  • będziemy reprezentować Cię w sądzie oraz podczas ugodowych negocjacji z bankiem,
  • wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach i zadbamy o to, by cała sprawa wiązała się dla Ciebie z jak najmniejszym stresem.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Andrzej Szmuc
Specjalista ds odszkodowań
tel. 606 236 583
a.szmuc@solace.pl
www.solace.pl

Materiał zewnętrzny