Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cyberprzestępcy podszywają się pod Ministerstwo Finansów. Nie klikaj w takie reklamy

Resort finansów przestrzega przed klikaniem w linki reklamowe nielegalnie wykorzystujące logo ministerstwa. Za tymi działaniami stoją oszuści internetowi.

Cyberprzestępcy podszywają się pod Ministerstwo Finansów. Nie klikaj w takie reklamy
Tak wygląda przykładowa wiadomość wysyłana przez oszustów. Jeśli masz wątpliwości, czy wiadomość jest autentyczna, poproś o pomoc kogoś zaufanego, kto pomoże Ci się upewnić co do jej prawdziwości / fot. twitter.com/CSIRT_KNF
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Wiadomość zachęcająca do kliknięcia, daje fałszywą obietnicę otrzymania pieniędzy w zamian za wypełnienie krótkiej ankiety. W rzeczywistości jednak informacje wprowadzone przez interneutów służą oszustom do wyłudzania danych logowania w bankowości elektronicznej.

Co więcej, podstrony przygotowane przez oszustów wyglądają podobnie do prawdziwych, co może być mylące dla użytkownika i uśpić jego czujność. Nie warto jednak ryzykować i w wiadomość, która wzbudza w nas jakiekolwiek wątpliwości, lepiej w ogóle nie klikać, dopóki nie upewnimy się, że to nie próba wyłudzenia danych.

Resort przypomina, że nie wysyła do podatników tego typu wiadomości i zaleca dużą czujność i ostrożność.

O sprawie informuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego.

Aby ustrzec się przed tego typu działaniami, warto dokładnie sprawdzać wiadomości. Jeśli cokolwiek wydaje nam się podejrzane, nie klikaj w link!

Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia co do autentyczności wiadomości, poproś o pomoc kogoś zaufanego, kto pomoże Ci zweryfikować informację.

Sprawdzaj dokładnie, kto jest nadawcą i jak wygląda link. Każdy szczegół może mieć znaczenie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].