Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Godowie już wiedzą, że pieniędzy z Polskiego Ładu zabraknie

Okazuje się, że pozyskane przez gminę Godów dofinansowanie z Polskiego Ładu będzie niewystarczające na sfinansowanie inwestycji. - Nie jesteśmy w stanie w tym momencie przewidzieć, ile może wynieść wkład własny gminy, ze względu na dużą dynamikę cen na rynku materiałów i usług budowlanych, na które w żaden sposób nie mamy wpływu - słyszymy w Urzędzie Gminy w Godowie.

W Godowie już wiedzą, że pieniędzy z Polskiego Ładu zabraknie
Budynek Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach będzie zmodernizowany o dwa oddziały przedszkolne wraz z zabudową pompy ciepła oraz montażem instalacji fotowoltaicznej.

Gmina Godów w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych otrzymała łącznie 8,652 mln zł na dwa zadanie. Są to: budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy oraz poprawa infrastruktury przedszkolnej w sołectwie Krostoszowice. Co zostanie wykonane w ramach obu przedsięwzięć?

Skanalizują dwa sołectwa

Jak wyjaśnia nam inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy w Godowie Artur Marcisz, zadanie dotyczące budowy kanalizacji sanitarnej na terenie gminy obejmuje budowę nowych odcinków kanalizacji w sołectwach Gołkowice i Krostoszowice. W Gołkowicach do kanalizacji mają zostać przyłączone minimum 43 budynki, a w Krostoszowicach minimum 15 budynków. - Inwestycja będzie odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców tych rejonów gminy Godów. Podłączenie do kanalizacji sanitarnej kolejnych nieruchomości przyczyni się do poprawy środowiska naturalnego oraz zwiększy komfort życia mieszkańców tych nieruchomości - przekazuje inspektor Marcisz.

Uczniowie zyskają nowoczesny obiekt

W przypadku projektu dotyczącego poprawy infrastruktury przedszkolnej w sołectwie Krostoszowice to, zakres planowanej inwestycji obejmuje rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej o dwa oddziały przedszkolne wraz z zabudową pompy ciepła oraz montażem instalacji fotowoltaicznej. W dobudowanej części wydzielone zostaną dwie sale zabaw dla dzieci wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym, magazynowym, gastronomicznym oraz pomieszczeniami technicznymi i pomocniczymi oraz zabudową wyposażenia. - Uczniowie zyskają nowoczesny obiekt dostosowany do obecnych wymagań ppoż. i związanych z dostępnością dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Dzięki budowie nowego obiektu zwolnione zostaną pomieszczenia w szkole, gdzie obecnie funkcjonują oddziały przedszkolne, dzięki czemu zyska ona przestrzeń, której obecnie jej brakuje - wyjaśnia nasz rozmówca dodając, że umożliwi to np. rezygnację z obecnie obowiązującej częściowej zmianowości zajęć szkolnych.

Będzie potrzebny wkład własny

Artur Marcisz zwraca uwagę, że na ten moment nie jest możliwe sprecyzowanie dokładnego terminu realizacji obu przedsięwzięć, choćby ze względu na konieczność opracowania i aktualizacji dokumentacji technicznych. Gmina będzie jednak dążyć do tego, by prace budowlane rozpoczęły się jeszcze w tym roku, a zakończyły w przyszłym. - Koszt budowy kanalizacji szacujemy wstępnie na 5 260 000 zł, zaś oddziałów przedszkolnych na kwotę 4 300 000 zł. W obu przypadkach są to kwoty wyższe niż uzyskana dotacja. Gmina zakłada więc, że konieczne może być przeznaczenie na realizację wspomnianych zadań środków własnych - informuje. - Nie jesteśmy w stanie w tym momencie przewidzieć, ile może wynosić wkład własny gminy, ze względu na dużą dynamikę cen na rynku materiałów i usług budowlanych, na które gmina w żaden sposób nie ma wpływu - dodaje na koniec.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Paranoja (185.107. * .126) 23.06.2022 07:47

Chcieliście pisu to macie efekty