Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Kuczera przypomina: Pozostało tylko 8 dni na wypełnienie deklaracji dotyczącej ogrzewania Twojego domu

Od środy 22 czerwca, rybniczanom pozostaje już tylko 8 dni na wypełnienie deklaracji CEEB. Piotr Kuczera apeluje do mieszkańców.

Piotr Kuczera przypomina: Pozostało tylko 8 dni na wypełnienie deklaracji dotyczącej ogrzewania Twojego domu
Piotr Kuczera za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych przypomniał o tym, by składać deklaracje CEEB.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Czas się kurczy, a warto pamiętać o tym, że do 30 czerwca br. mieszkańcy Rybnika muszą złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jej celem jest zebranie informacji o źródłach ciepła wykorzystywanych na potrzeby ogrzewania budynków. 

Urząd Miasta, jak i Prezydent Rybnika, Piotr Kuczera od początku trwania akcji zachęcają rybniczan do wzięcia udziału w specjlanych konsultacjach, ponieważ w wielu przypadkach, papierkowa robota może zniechęcać do wypełniania wniosku. 

- Niestety wielu rybniczan zostawia ten obowiązek na ostatni moment, bo albo czują niechęć do wypełniania tego typu dokumentów, albo zwyczajnie mają z tym problem – zauważa prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Dlatego wychodząc naprzeciw mieszkańcom, postanowiliśmy zorganizować cykl spotkań w dzielnicach, podczas których pracownicy urzędu miasta będą służyć pomocą przy wypełnianiu i składaniu deklaracji. 

Część spotkań już się odbyła, jednak na szczęście jest jeszcze możliwość załapać się na kilka z nich:

  • Boguszowice Osiedle - 23 czerwca, w godz. 14.00-17.00, Szkołą Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 im. Czesława Miłosza w Rybniku (ul. Sztolniowa 29 b)
  • Śródmieście - 30 czerwca, w godz. 14.00-17.00, Punkt Halo!Rybnik (ul. Sobieskiego 20) 

Jeżeli nie możesz pojawić się na spotkaniu, możesz uzyskać pomoc w Urzędzie Miasta w godzinach:

  • poniedziałek – środa w godz. 8.00 – 15.00;
  • czwartek: 8.00 – 17.30;
  • piątek: 8.00 – 12.30.

W tych samych godzinach czynny jest też telefon do punktu: 32 43 92 398.

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~049 (87.101. * .96) 23.06.2022 21:57
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~jestemrad (188.137. * .64) 23.06.2022 21:11

Jeśli kogoś napawa dumą mieszkanie pod jednym dachem z piecem węglowym i smrodzenie to czemu nie chcą zarejestrować swojego węglowego reliktu? Zamiast dumy pojawia się wstyd?

~słówszkoda (188.137. * .64) 23.06.2022 18:25

Panie Prezydencie Piotrze Kuczera, przypominam, jeśli prowadzimy samochód to nie pijemy alkoholu, nie ważne czy lampkę wina, czy piwo czy też bruderszaft, ale jeśli już tak się zdarzyło i złapała nas policja, to ratujemy nasz honor, honor męża i ojca, podajemy się do dymisji, idziemy na odwyk, zachowujemy się jak prawdziwy facet.