Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Utrudnienia w ciągu ul. 3 Maja w Syryni i ul. Karola Miarki w Pszowie

Ruszyła przebudowa ul. 3 Maja w Syryni i ul. Karola Miarki w Pszowie. Po jej zakończeniu w miejsce kolein i dziur pojawi się równy jak stół asfalt. Do tej pory na podróżujących drogą kierowców czekają utrudnienia.

Utrudnienia w ciągu ul. 3 Maja w Syryni i ul. Karola Miarki w Pszowie
10 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. w obecności parlamentarzystów: Ewy i Adama Gawędów oraz samorządowców z Lubomi i Pszowa podpisana została umowa dotycząca kompleksowej modernizacji 5036S.

Dziś (20.06) została zmiana organizacja ruchu na drodze powiatowej nr 5036 S, czyli ul. 3 Maja w Syryni i ul. Karola Miarki w Pszowie. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Leopolda Staffa w Pszowie do granicy z Syrynią droga została zamknięta dla ruchu.

Przebudują 5-metrowy odcinek

Czym spowodowane jest zamknięcie drogi? Jak wyjaśnia kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Wojciech Raczkowski związane jest to z rozpoczęciem jej kompleksowej modernizacji. - Zadanie polega na całkowitej przebudowie prawie 5 km drogi. Zakres inwestycji obejmuje wymianę nawierzchni jezdni oraz częściową wymianę podbudowy, budowę kanalizacji deszczowej i rowów odwadniających, przebudowę chodników i poboczy oraz wprowadzenie nowego oznakowania - wyjaśnia Raczkowski. Wartość inwestycji to około 15,3 mln zł. Na to zadanie zarząd powiatu wodzisławskiego pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski ład w wysokości 14,06 mln zł. Pozostała kwota będzie pochodzić z budżetu powiatu, miasta Pszów oraz gminy Lubomia.

Deklaracja wykonawcy

Pierwszy etap inwestycji obejmuje przebudowę odcinka przebiegającego przez las na granicy Pszowa i Syryni. Podczas prowadzenia robót droga na odcinku od skrzyżowania z ul. Leopolda Staffa w Pszowie do granicy Syryni będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Na wlotach drogi powiatowej zostaną ustawione znaki informujące kierujących o braku możliwości przejazdu. Jak zapowiada Wojciech Raczkowski, według informacji przekazanej przez wykonawcę pierwszy etap przebudowy potrwa około trzech miesięcy. Wykonawca zadania, czyli firma Eurovia Polska będzie mieć czas na wykonanie całej inwestycji do grudnia 2024 r. Przedstawiciele firmy Arkadiusz Kierkowicz oraz Krzysztof Szczepanik deklarują jednak, że zrobią wszystko, aby uciążliwości dla mieszkańców były jak najmniejsze.

Wsparcie parlamentarzystów

10 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. w obecności parlamentarzystów: Ewy i Adama Gawędów oraz samorządowców z Lubomi i Pszowa podpisana została umowa dotycząca kompleksowej modernizacji 5036S. Umowę w tej sprawie podpisał starosta Leszek Bizoń oraz członkini zarządu Krystyna Kuczera. Podczas wydarzenia poseł Adam Gawęda zwracał uwagę, że modernizacja drogi może dać nowy impuls dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Podkreślając swoje wieloletnie doświadczenie płynące z realizacji inwestycji górniczych, życzył – podobnie jak jego małżonka – przede wszystkim udanego i bezproblemowego wykonania zadania. Parlamentarzyści zadeklarowali też wsparcie w rozwiązywaniu ewentualnych problemów, jakie potencjalnie mogą się pojawić przy realizacji tej inwestycji.

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Ewa Gawęda

Senator RP

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~30mln (5.173. * .108) 20.06.2022 14:03

Dla przypomnienia dodam tylko że remont ul Radlińskiej miał zostać ukończony 10 czerwca a końca nie widać. Kieca już czeka z relacją na FB a tu znów porażka