Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W ZUS-ie dowiesz się jak bezpiecznie wyciągnąć kleszcza oraz wyrobisz kartę EKUZ. Wkrótce wakacyjna akcja [ZAPOWIEDŹ]

W poniedziałek 20 czerwca Oddział ZUS w Rybniku organizuje akcję „Bezpieczne wakacje z ZUS”. Tego dnia w budynku przy ul. Reymonta 2 będzie można wyrobić kartę EKUZ, zrobić bezpłatną cytologię, poradzić się pracowników sanepidu jak uniknąć wakacyjnych zagrożeń związanych ze słońcem czy kleszczami, a od przedstawiciela policji dowiedzieć się o bezpieczeństwie na wakacjach.

W ZUS-ie dowiesz się jak bezpiecznie wyciągnąć kleszcza oraz wyrobisz kartę EKUZ. Wkrótce wakacyjna akcja [ZAPOWIEDŹ]
Wydarzenie pn. "Bezpieczne wakacje z ZUS" organizuje oddział w Rybniku

- Akcja rozpocznie się już od godz. 8.00 od badań cytologicznych. Są one bezpłatne dla pań w wieku od 25 do 59 lat, które nie miały pobranej cytologii programowej w ostatnich 3 latach. Przed budynkiem ZUS stał będzie cytobus, w którym będzie pobierana cytologia. Badania zaplanowano do godz. 12.00, ale jeśli będzie duże zainteresowanie cytobus będzie stał do momentu obsłużenia ostatniej chętnej pacjentki - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Natomiast stoiska ekspertów (NFZ, policji, sanepidu), umieszczone w holu budynku rybnickiego ZUS przy ul. Reymonta 2, będą dostępne w godz. od 10.00 do 13.00. Czego będziesz mógł się  dowiedzieć?

  • policja - mundurowi z KMP w Rybniku będą doradzać: jak zgłosić kontrolę autokaru, którym nasze dzieci jadą na wakacyjny wypoczynek, jak zabezpieczyć mieszkanie na czas naszego wyjazdu, jak nie dać oszustom (metody oszustw, na co uważać, co powinno wzbudzić naszą ostrożność)
  • sanepid - pracownicy rybnickiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przypomną, jakie są zagrożenia wynikające z nadmiernego opalania, podpowiedzą, jak bezpiecznie wyciągnąć kleszcza, poradzą rodzicom, jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas z dziećmi (profilaktyka zatruć pokarmowych, oparzeń słonecznych) oraz z młodzieżą (uwaga na dopalacze, alkohol)
  • NFZ - pracownicy rybnickiej delegatury NFZ będą wydawać Kartę Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), informować o Indywidualnym Koncie Pacjenta (IKP), udzielać informacji o wyjazdach do sanatoriów.

źródło: ZUS

Ludzie

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].