Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Łukasz Kohut chce wyrzucenia Węgier z Grupy Wyszehradzkiej. Zaapelował do premiera Polski, Czech i Słowacji

Łukasz Kohut, eurodeputowany ze Śląska napisał list do premierów Polski, Czech i Słowacji. Domaga się w nim natychmiastowego wyrzucenia Węgier z Grupy Wyszehradzkiej. Jest to odpowiedź na prorosyjską politykę Viktora Orbana, który nie ustaje w blokowaniach unijnych sankcji na Rosję.

Łukasz Kohut chce wyrzucenia Węgier z Grupy Wyszehradzkiej. Zaapelował do premiera Polski, Czech i Słowacji
Łukasz Kohut sprzeciwia się Viktorowi Orbanowi.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Poseł do Parlamentu Europejskiego wzywa w liście do "do tymczasowego i niezwłocznego usunięcia członkostwa  Węgier w Grupie Wyszehradzkiej". Tymczasowego, bo jak podkreśla, Węgry muszą opowiedzieć się za Ukrainą i przeciwko Rosji jeśli dalej chcą utrzymywać stosunki dyplomatyczne w ramach sojuszu V4.

Treść listu.

 Jak podaje Łukasz Kohut, Viktor Orban wielokrotnie lokował się po stronie Putina. Nie tylko poddawał w wątpliwość wydarzenia w Buczy, czy nazwał wprost prezydenta Ukrainy wrogiem swojego kraju, ale przede wszystkim blokował unijne sankcje na Rosję. Węgry, jako jedyne państwo Unii Europejskiej, są wyłączone z embarga na import rosyjskiej ropy. Ponadto wynegocjowały wyłączenie patriarchy Moskwy Cyryla z listy sankcji. Patriarcha ten wielokrotnie wspierał działania wojenne Rosji.

– Koniec polityki przymykania oczu na kolaborację Orbana ze zbrodniarzem wojennym – apeluje do premierów Polski, Czech i Słowacji poseł Kohut.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ratujmy_ojczyznę (37.30. * .65) 13.06.2022 20:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak się czują teraz ci, którzy głosowali na tego europOSŁA???
Ja to bym nie mógł spojrzeć w lustro, glosując na takiego antypolaka.

~akacja (95.40. * .68) 13.06.2022 14:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Niektórzy to mają po prostu nasr....e w głowie.

~niepajacuj (83.26. * .217) 05.06.2022 10:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Chłopie, straciłeś kolejną okazję, żeby się nie odzywać!

~kokota (83.4. * .213) 04.06.2022 22:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co ten folksdojcz ma dogadania o grupie wyszehradzkiej? O ile wiadomo, to Niemcy nie się w tejże grupie, więc Kohut niech się przymknie.

~Tfu_lewaku (188.147. * .226) 03.06.2022 12:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Najpierw niech pan fotograf wyrzuci z Unii Niemcy i Francję, a nastepnie niech poleci na zawsze na księżyc.