Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będzie nowa linia autobusowa dla uczniów z południowej części powiatu

Starostwo uruchamia nową linię, która dowiezie uczniów z południowej części powiatu wodzisławskiego do szkół w Pszowie i w Rydułtowach. To odpowiedź na zgłaszane w tym zakresie potrzeby oraz wzrost liczby uczniów, którzy mają trafić do powiatowych szkół w nowym roku szkolnym.

 Będzie nowa linia autobusowa dla uczniów z południowej części powiatu
Autobusy na nowej linii będą ona kursować z Gorzyc przez Bełsznicę, Rogów, Bluszczów, Wodzisław Śl.-Zawadę, Syrynię do Pszowa i Rydułtów.

1 września uruchomiona zostanie nowa linia Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej, której celem będzie dowiezienie uczniów z południowej części naszego powiatu, w szczególności z terenu gminy Gorzyce i okolic do szkół ponadpodstawowych w Pszowie i Rydułtowach.

Kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Wojciech Raczkowski zwraca uwagę, że wielu absolwentów szkół podstawowych z południowej części powiatu miało dotąd niełatwy dojazd do szkół w Pszowie, czy w Rydułtowach. Od września ma się to jednak zmienić, ponieważ wówczas planowane jest uruchomienie nowej linii Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Będzie ona kursować z Gorzyc przez Bełsznicę, Rogów, Bluszczów, Wodzisław Śl.-Zawadę, Syrynię do Pszowa i Rydułtów.

Wydział komunikacji i transportu wodzisławskiego starostwa już dziś zapowiada, że godziny kursów nowej linii umożliwią uczniom z gminy Gorzyce, ale też np. z sąsiedniej gminy Krzyżanowice dogodny dojazd na zajęcia (i z powrotem) do szkół w północnej części powiatu. - Młodzież z tego terenu, zastanawiająca się dzisiaj nad wyborem szkoły w Pszowie czy w Rydułtowach, nie musi się zatem martwić o dojazd do szkoły - podkreśla Raczkowski.

Kierownik biura komunikacji społecznej i informacji przy okazji przypomina, że trwa nabór do szkół ponadpodstawowych. Do placówek na terenie powiatu wodzisławskiego może trafić około 2 tys. absolwentów najstarszych klas szkół podstawowych. Według szacunków wydziału oświaty wodzisławskiego starostwa to około 700 uczniów więcej niż w bieżącym roku szkolnym. Powiat planuje uruchomienie aż 65 oddziałów w szkołach, które prowadzi. - Ważne jest zatem, aby zapewnić wszystkim młodym ludziom możliwość kontynuowania nauki w szkołach powiatu wodzisławskiego - zwraca na koniec uwagę Wojciech Raczkowski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].