Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ukraińcy chcą pracować w Rybniku

Wielu spośród obywateli Ukrainy, którzy wybrali Rybnik na swoją bezpieczną przystań, podejmuje wysiłki, by znaleźć zatrudnienie. Z sukcesem!

Ukraińcy chcą pracować w Rybniku
Na polsko-ukraińskie targi pracy przybyło wiele osób.

Ukraińcy chcą pracować i to zatrudnienie znajdują – taki wniosek płynie z danych, jakimi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku. Jak informuje instytucja, do urzędu wpłynęły 347 powiadomienia o zatrudnieniu obcokrajowców na terenie Rybnika. 

– Z tej liczby aż 296 dotyczy obywateli Ukrainy. 19 obywateli Ukrainy wyrejestrowano z Powiatowego Urzędu Pracy z tytułu podjęcia pracy, 5 osób z powodu podjęcia pracy w ramach prac interwencyjnych – informuje Dorota Małyszko, Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Warto dodać, że aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku realizuje wnioski na zatrudnienie uchodźców na stanowiska refundowane, w tym: staż dla 38 osób, prace interwencyjne dla 6 osób oraz 5 wniosków na podnoszenie kwalifikacji zawodowych. W czerwcu i lipcu placówka będzie realizować profesjonalny kurs języka polskiego dla 15 bezrobotnych obywateli Ukrainy na poziomie podstawowym A1 + A2.

Działania w obszarach: pośrednictwa pracy, doradztwa zawodowego oraz szkoleń są intensyfikowane. Planowane jest także kolejne plenerowe wydarzenie w ramach Jarmarku Ofert Pracy przy ul. Rynkowej w Rybniku (20 czerwca). Zorganizowany zostanie również cykl spotkań, podczas których obywatele Ukrainy uzyskają przydatne informacje m.in. o formach wsparcia urzędu, zasadach rejestracji, prawach i obowiązkach osoby zarejestrowanej, metodach poszukiwania pracy oraz o ofertach zatrudnienia. Najbliższe spotkania zostaną zorganizowane na terenie miejsc zbiorowego zakwaterowania uchodźców na terenie Rybnika – 25 maja br. na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” oraz 27 maja w Ośrodku Przygotowań Sportowych „Olimpia”.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].