Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na rybnickim MOSIR uruchomiono panele fotowoltaiczne

Na budynkach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku  w 2022 roku uruchomiono sześć instalacji fotowoltaicznych.

Na rybnickim MOSIR uruchomiono panele fotowoltaiczne
Tak prezentują się panele
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Eko MOSIR

Nie jest tajemnicą, że systemy energetyczne w większości miast oparte są w głównej mierze na paliwach kopalnych. Powszechną wiedzą jest również fakt, że wydobycie i eksploatacja paliw nieodnawialnych ma negatywny wpływ na środowisko i powoduje emisję szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza atmosferycznego.  

Od pewnego czasu coraz większą rolę w łagodzeniu zmian klimatu odgrywają samorządy i ich jednostki. W Rybniku na budynkach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w 2022 roku uruchomiono sześć instalacji fotowoltaicznych.

 – Pierwsza pojawiła się na terenie klubu TKKF Jedność Grabownia. Kolejne na budynkach klubowych w Boguszowicach i w Niedobczycach, a także na budynku Bushido oraz na stadionie miniżużlowym – wymienia Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR-u, podkreślając, że instalacje fotowoltaiczne wpisują się w realizowaną od dłuższego czasu przez Miasto Rybnik politykę walki ze smogiem m.in. poprzez racjonowanie wody ciepłej użytkowej czy inwestycje termomodernizacyjne.

 – Instalacje fotowoltaiczne na naszych obiektach wpłyną na zmniejszenie kosztów utrzymania oraz na poprawę środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię ze źródeł nieodnawialnych – przekonuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora MOSiR-u.

Łącznie fotowoltaika zainstalowana na sześciu obiektach MOSiR-u może wyprodukować w ciągu całego roku ponad 81 kWp energii elektrycznej.

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE NA OBIEKTACH MOSIR:

  • Boisko Grabownia – liczba modułów 34 – moc instalacji: 15,13 kWp
  • CRIR Bushido – liczba modułów 56 – moc instalacji: 25,48 kWp
  • Stadion miniżużlowy – liczba modułów 7 – moc instalacji: 3,185 kWp
  • Sala gimnastyczna Niedobczyce – liczba modułów 28 – moc instalacji: 12,74 kWp
  • Boisko Boguszowice – liczba modułów 47 – moc instalacji: 16,45 kWp
  • Boisko Rymer Niedobczyce – liczba modułów 26 – moc instalacji: 9,1 kWp

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].