Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o odkrywaniu tajemnic przodków rodziny Tytków

Historię tworzą ludzie, bez których nasza egzystencja utraciłaby element ciekawości i nowości. O takich ludzkich losach opowiada też nowa książka o rodzinie Tytko, którą opisujemy na stronie 4. To dzieje klanu, a wciąga jak dobra powieść. Jej autorzy są zgodni, że choć są pierwsi, nie będą ostatnimi, bo publikacja ta zapewne zachęci kolejne rodziny do spisania dziejów własnych przodków.

Nowiny Wodzisławskie o odkrywaniu tajemnic przodków rodziny Tytków
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W tym wydaniu piszemy też o oświadczeniu, jakie przedstawił radnym prezes klubu SWD Wodzisław Śląski. Powiedział, że chce zrezygnować i będzie pełnić funkcję prezesa tylko do zakończenia rozgrywek ligowych. Wszystko przez brak porozumienia z Odrą w sprawie pieniędzy na promocję poprzez sport.

W dzisiejszym numerze przeczytacie m.in. o uroczystościach majowych, które odbyły się 3 maja, m.in. w Wodzisławiu, Radlinie i Pszowie. Trzeba przyznać, że były to w tym roku obchody na wysokim poziomie. Piszemy również o uroczystościach z okazji Dnia Strażaka w gminie Lubomia, a także z komendantem PSP Markiem Misiurą rozmawiamy o zmianach, jakie zaszły w pożarnictwie w ostatnich latach.

Wraz z dziećmi z Rogowa cieszymy się z okazji pierwszej Komunii Świętej, a małżonkom z Lubomi gratulujemy zacnych jubileuszy.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].