Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szyli razem Emotkowe Pożeracze Smutków [ZDJĘCIA, WIDEO]

W czwartek, 5 maja w Zespole Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju w ramach spotkań z uchodźcami z Ukrainy przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach odwiedzili placówkę.

Szyli razem Emotkowe Pożeracze Smutków [ZDJĘCIA, WIDEO]
Beata Białowąs, Izabela Domagała oraz Danuta Maćkowska zaangażowały się w akcję szycia emotek
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Tego dnia panie: Beata Białowąs i Izabela Domagała, Członkinie Zarządu Województwa Śląskiego oraz Danuta Maćkowska, Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą wzięły udział w szyciu poduszek emotek dla dzieci z Ukrainy w ramach projektu "Emotkowe Pożeracze Smutków".

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego filmu, po czym panie w towarzystwie między innymi wychowanków placówki chwyciły za igłę oraz nici i uszyły własnego emotka na smutki. Poduszki trafiły do dzieci z Ukrainy.

Dzielimy się tym, czego mamy najwięcej – otwartym sercem i rękoma gotowymi do działania. To hasło przewodnie towarzyszące akcji „Emotkowe Pożeracze Smutków”.

Wcześniej tego dnia panie odwiedziły między innymi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu, gdzie odbyło się spotkanie z dziećmi i młodzieżą głuchoniemą z Ukrainy. Po spotkaniu w Jastrzębiu panie udały się na kolejne, w Czerwionce-Leszczynach. 

- To akcja, która nas integruje - mówi Danuta Maćkowska. - Młodzież, dzieci, z Polski i Ukrainy. Szerzyliśmy dobro. Dziś te poduszki zostaną oddane w Czerwionce-Leszczynach dzieciom z Ukrainy. Piękne jest to, że nasza młodzież, która jest na rehabilitacji w naszym szpitalu w taki sposób podzieliła się dobrem. Akcja wciągnęła nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych, samorządowców i parlamentarzystów.

Zobacz nagranie:

Zobacz więcej:

Wicemarszałek Domogała: w kryzysie uchodźczym moje serce złamało się na pół

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].