Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rogów: rusza remont ul. Raciborskiej. Są utrudnienia dla kierowców

Ruszają prace przy przebudowie ul. Raciborskiej w Rogowie w rejonie skrzyżowań z ul. Czyżowicką i ul. Sportową. W związku z tym od 21 kwietnia planowana jest zmiana organizacji ruchu w tamtym rejonie.

Rogów: rusza remont ul. Raciborskiej. Są utrudnienia dla kierowców
Od 21 kwietnia m.in. wjazd z ul. Sportowej na ul. Raciborską będzie zamknięty. (fot. Google Maps)

Ruszają prace nad kompleksową przebudowę kolejnego, tym razem aż dwukilometrowego odcinka ul. Raciborskiej w Bełsznicy i Rogowie. Jak informuje Agata Paszek z Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl., pierwszy etap realizowanje inwestycji obejmuje odcinek od ul. Sportowej do ul. Parkowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Czyżowicką.

- Podczas prowadzenia robót ruch na skrzyżowaniu będzie prowadzony wahadłowo i sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Natomiast wlot ul. Parkowej zostanie zamknięty dla ruchu. Zamknięty będzie również wjazd z ul. Sportowej na ul. Raciborską - przekazuje Agata Paszek zwracając uwagę, że prace ruszają już 21 kwietnia.

Przypomnijmy, że cały zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, budowę kanalizacji deszczowej, chodników oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej. Wykonawcą zadania jest firma Drogród z Ćwieklic, która zadanie wykona za kwotę niecałych 8,2 mln zł. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na połowę 2023 r.

Zmiany nastąpią również w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej:

  • na liniach komunikacyjnych numer 31 Wodzisław Śl. – Lubomia przez Czyżowice i 40 Wodzisław Śl. – Racibórz przez Czyżowice, Bluszczów nie będzie obsługiwany przystanek Rogów Raciborska, który zostanie przeniesiony na ulicę Czyżowicką; dodatkowo linia numer 40 nie będzie obsługiwać przystanku Rogów Rogowiec (autobusy będą dojeżdżać ulicą Powstańców Śląskich wyłącznie do przystanku Bluszczów Powstańców Środkowa)
  • na linii komunikacyjnej nr 34 Wodzisław Śl. – Bluszczów przystanek Rogów Raciborska w kierunku Bluszczowa zostanie przeniesiony w rejon kościoła w Rogowie
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].