Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy to już koniec z wypadkami na krzyżówce Ogrodowej i Słowackiego w Raciborzu?

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Ogrodowej, Słowackiego i Karola Miarki w Raciborzu. Koszt inwestycji przekracza 600 tys. zł.

Czy to już koniec z wypadkami na krzyżówce Ogrodowej i Słowackiego w Raciborzu?
Przebudowa skrzyżowania ma zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu. Fot. arch. Nowiny.pl.

Skrzyżowanie wraz z przejściami dla pieszych zostanie wyniesione, tak jak wcześniej zrobiono to na skrzyżowaniu ulic Matejki i Warszawskiej. Tam również dochodziło w przeszłości do poważnych wypadków drogowych. Po przebudowie problem się skończył. O podobne potraktowanie skrzyżowania ulic Ogrodowej, Słowackiego i Karola Miarki apelował jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu radny Wiesław Szczygielski (obecnie nie jest radnym).

Koszt inwestycji to niespełna 643 tys. zł, przy czym Miasto Racibórz zapłaci 200 tys. zł. Reszta kwoty zostanie pokryta z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przebudowa ma zostać zakończona do końca lipca tego roku. Przejścia dla pieszych zostaną dodatkowo oświetlone.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].