Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mały poziom zanieczyszczenia w Rybniku. Można iść na spacer

Sezon grzewczy powoli idzie w zapomnienie, co bezpośrednio wpływa na jakość powietrza w Rybniku. Widać już pierwsze skutki – mamy mały poziom zanieczyszczenia.

Mały poziom zanieczyszczenia w Rybniku. Można iść na spacer
Warto wybrać się na spacer, by zaczerpnąć świeżego powietrza.

Niskie zanieczyszczenie w Rybniku

Dobra jakość powietrza w Rybniku to świetnia wiadomość, szczególnie teraz, gdy po niespodziewanych opadach śniegu na początku kwietnia, w końcu wraca piękne słońce. 

Spacery to świetny sposób, by popracować nad swoim zdrowiem, ale nie jest to ani łatwe, ani przyjemne, gdy na dworze jest smog. W końcu jednak możemy się pochwalić wspaniałą jakością powietrza. 

Na stronie internetowej rybnickiego magistartu możemy wręcz przeczytać, że powietrze jest dziś na tyle dobre, że z powodzeniem można spacerować po dworze tak długo, jak tylko mamy na to ochotę.

Stan powietrza 7 kwietnia prezentuje się tak:

PM10 (zanieczyszczenia powietrza o średnicy 10 mikrometrów): 6.34 ug/m3 13%

PM2.5 (zanieczyszczenia powietrza o średnicy 2,5 mikrometra): 5.63 ug/m3 23%

Co więcej, Instytut Ochrony Środowiska przewiduje, że taka lub bardzo podobna jakość powietrza będzie się utrzymywać co najmniej przez kilka następnych dni. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Biały_tschirt (188.146. * .116) 07.04.2022 17:31

Czyli można pierwszy raz w tym roku w Rybniku wyjść z domu w jasnych ubraniach?