Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koniec z maseczkami, izolacją i kwarantanną

24 marca, minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 28 marca (poniedziałek) zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek oraz kwarantanna i izolacja domowa. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli izolować się sami w domu.

Koniec z maseczkami, izolacją i kwarantanną
Minister zdrowia, Adam Niedzielski, fot. Ministerstwo Zdrowia

Noszenie maseczek będzie wymagane jedynie w podmiotach leczniczych.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski: - Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich.

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Krzysztof Saczka: - Będziemy prowadzili wywiady epidemiologiczne i identyfikowali zagrożenia. W momencie stwierdzenia zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa będziemy wprowadzali narzędzie w postaci kwarantanny. Sytuacja epidemiologiczna w każdej chwili może się zmienić, dlatego cały czas będziemy ją monitorować.

Koronawirus - wszystko o pandemii 3454 wiadomości, 5518 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 27.03.2022 07:39

~zniesmaczony12 (83.26. * .217) i gdzie widzisz problem, kodeks wykroczeń art 2 - wystarczy żeby policjantom wyśmiać się w twarz - w skrócie: odmawiasz przyjęcia mandatu, jeśli do sprawy dojdzie w nowym porządku prawnym to sprawa zostanie umorzona, bo w chwili kiedy zmienia się prawo to zawsze brane jest pod uwagę te korzystniejsze dla oskarżonego. te same przepisy obowiązują w kodeksie karnym.

~zniesmaczony12 (83.26. * .217) 26.03.2022 09:16

W piątek, a więc KILKA DNI przed zniesieniem wielomiesięcznego obowiązku noszenia maseczek w wybranych sklepach i punktach usługowych na terenie Gminy Krzyżanowice policja urządziła sobie masowe "polowanie" na osoby nie mające założonej maseczki. Czy redakcja nie mogła by się dowiedzieć, kto OSOBIŚCIE wydał tak kuriozalne polecenie? Większej bowiem złośliwości "stróżów prawa" trudno sobie wyobrazić...

mhl999 25.03.2022 17:07
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

koniec cyrku?