Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niedługo w Gołkowicach i Skrbeńsku nastąpią utrudnienia w ruchu

W związku z rozpoczęciem prac modernizacyjnych ulic w Gołkowicach i Skrbeńsku już wkrótce wprowadzona zostanie tam tymczasowa organizacja ruchu.

Niedługo w Gołkowicach i Skrbeńsku nastąpią utrudnienia w ruchu
Wprowadzenie tymczasowej organizacja ruchu na ul. Poprzecznej związane jest z planowanym rozpoczęciem przebudowy ulicy.

Urząd Gminy Godów na podstawie przekazanej informacji przez firmę Inżbud, wykonawcę przebudowy ul. Granicznej i Poprzecznej w Gołkowicach i Skrbeńsku, zapowiada, że 1 marca zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Poprzecznej. Związane jest to z planowanym rozpoczęciem przebudowy ulicy.

Dojazd tylko dla mieszkańców

Zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu ul. Poprzeczna zostanie zamknięta na odcinku o długości 970 m (tj. na odcinku od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Piotrowicką). Oznacza to, że drogą możliwy będzie dojazd tylko dla mieszkańców posesji znajdujących się na odcinku objętym przebudową, a także dla służb ratowniczych. Wykonawca robót zastrzega sobie prawo do chwilowego całkowitego zamknięcia przejazdu na czas wykonania niezbędnych robót, o czym jednak zobowiązany będzie poinformować dzień wcześniej mieszkańców. Droga ma być gotowa do połowy października tego roku.

Wkrótce także przebudowa ul. Granicznej

Z kolei roboty budowlane na ul. Granicznej powinny się rozpocząć w drugiej połowie marca. Wówczas również zostanie wprowadzona na tym odcinku tymczasowa organizacja ruchu.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Całość robót drogowych wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej na ul. Poprzecznej i Granicznej została wyceniona zgodnie z umową na kwotę 5 740 000 zł. Gmina uzyskała na realizację zadania dofinansowanie w kwocie 4 021 779 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].