Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnik otrzyma MILIONY złotych na walkę ze smogiem

Unijny Fundusz Spójności przekaże Rybnikowi aż 13,6 mln zł na likwidację węglowych źródeł ciepła i termomodernizację. 

Rybnik otrzyma MILIONY złotych na walkę ze smogiem
Piotr Kuczera informuje o nowych planach związanych z termomodernizacją i walką ze smogiem
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Zastrzyk pieniędzy dla Rybnika

Walka ze smogiem w Rybniku to wciąż bardzo gorący temat. Teraz okazuje się, że miasto otrzyma ogromne pieniądze na likwidację węglowych źródeł ciepła i termomodernizację.

Chodzi o projekt „Termomodernizacja budynków mieszkalnych wraz z wymianą źródeł ciepła w 3 dzielnicach Miasta Rybnika”. Na jego realizację rybnicki samorząd otrzyma ponad 13,6 mln zł dofinansowania z unijnego Funduszu Spójności w ramach organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach konkursu z poddziałania 1.7.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 

Dofinansowanie otrzymała warta 17,3 miliony złotych inwestycja obejmująca 16 zarządzanych przez rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wielorodzinnych budynków mieszkalnych, w których znajduje się 168 mieszkań. We wszystkich budynkach objętych projektem przestarzałe źródła węglowe, głównie piece kaflowe, zostaną zastąpione przez źródła oparte o gaz lub ciepło sieciowe. Zostanie też wykonana instalacja centralnego ogrzewania czy ciepłej wody użytkowej – informuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera

Budynki objęte projektem:

6 834,41 GJ (1898,54 MWh) rocznie, co z kolei przełoży się na redukcję emisji CO2

To kolejny projekt dotyczący miejskich wielorodzinnych budynków mieszkalnych, na który udało się uzyskać znaczące dofinansowanie ze środków zewnętrznych na poprawę jakości powietrza. W ramach poprzednich projektów w latach 2018-2021 wykonano inwestycje termomodernizacyjne w 84 wielorodzinnych budynkach ZGM, w których znajdują  się 1702 mieszkania – podsumowuje Piotr Kuczera.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Holek (46.134. * .204) 26.01.2022 23:09

2022 rok a w mieście z ikrą palą w kaflokach. Jesteśmy o 50 lat do tyłu, a efekt taki że nasze miasta są najbardziej zanieczyszczone w UE jeżeli chodzi o smog. Ile jeszcze lat trzeba żeby dorównać takim krajom jak np. Austria. Tam śnieg jest biały przez całą zimę, a w rybniku tylko jeden dzień, bo następnego dnia to już widać szarość zamiast bieli