Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

5 lutego kolejne konsultacje dla mieszkańców Turzy Śląskiej w sprawie budowy linii kolejowej

Dwie zaproponowane przez Spółkę Centralny Port Komunikacyjny koncepcje przebiegu linii nr 170 zakładają przeprowadzenie jej od granicy w Czechach na wysokości Gorzyczek. Wówczas przejdą one przez węzeł autostradowy Gorzyce, przy którym funkcjonują już różne przedsiębiorstwa. Ich właściciele zwrócili się o pomoc do senator Ewy Gawędy. 17 stycznia w jej biurze odbyło się spotkanie w tej sprawie. 

5 lutego kolejne konsultacje dla mieszkańców Turzy Śląskiej w sprawie budowy linii kolejowej
17 stycznia odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele biznesu, wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk i senator RP Ewa Gawęda.
Firma EGIS na zlecenie CPK prowadzi prace nad studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym.
CPK nie podjął jeszcze decyzji - analizowane są różne warianty przebiegu linii.

Co się wydarzyło?

11 stycznia rada sołecka w Turzy Śląskiej negatywnie zaopiniowała plan dbudowy linii kolejowej.  Następnie, 17 stycznia, wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk podczas spotkania z senator Ewą Gawędą i przedstawicielami biznesu spotkali się, aby przedyskutować swoje stanowiska w tej sprawie. 

Są terminy konsultacji z mieszkańcami Turzy Śląskiej 

Wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk zapowiedział konsultacje z mieszkańcami Turzy Śląskiej. Jedno ze spotkań odbyło się 23 stycznia, kolejne będzie miało miejsce 5 lutego o godz. 10:00 w sali szkoły podstawowej w Turzy Śl. Wezmą w nim udział przedstawiciele CKP. Dla osób, które nie będą mogły pojawić się na konsultacjach w tym terminie, zostanie wyznaczone dodatkowe spotkanie. 
Szczegółowo o planach odbudowy linii kolejowej pisaliśmy tutaj: 
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].