Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

O czym marzy dyrektor szpitala? „Będzie to rok może ciekawy, ale trudny”

  • SOR, termomodernizacja całego szpitala i dobudowa izolatek w zakaźnym to inwestycje 2022 na Gamowskiej
  • Lecznica czeka na nową "ustawę zdrowotną"
  • Za prąd zapłaci 60% więcej; lekarzom musi dać o 20% wyższe wypłaty
O czym marzy dyrektor szpitala? „Będzie to rok może ciekawy, ale trudny”
Dyrektor naczelny szpitala Ryszard Rudnik spodziewa się w 2022 roku trosk o koszty działalności
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Przewodniczący komisji zdrowia Rady Powiatu Raciborskiego - Franciszek Marcol poprosił ostatnio dyrektora naczelnego szpitala, o sprecyzowanie co jest "największym planem" na Gamowskiej na ten rok? - Proszę powiedzieć komisji, co jest w sferze marzeń, a co realnym planem? - zwrócił się do goszczącego na styczniowym posiedzeniu Ryszarda Rudnika.

- Trudno mówić o marzeniach. Można je mieć, ale mówmy o rzeczach realnych - odparł szef lecznicy.

Co czeka szpital w Raciborzu w 2022 roku?

  • - Inwestycje wkraczają w kluczową fazę i będą w tym roku prowadzone intensywnie. Budowa SOR czyli Szpitalnego Oddziału Ratunkowego prawdopodobnie się skończy w 2022 roku, a jak nie, "to coś z harmonogramu prac może przejść na pierwszy kwartał następnego";
  • - Termomodernizacja budynków kompleksu szpitalnego zaplanowana jest nie tylko na przyszły rok; tu harmonogram obejmuje wiele prac;
  • - Rozbudowa oddziału zakaźnego o dwie nowe izolatki, co wynika z tzw. programu dostosowawczego
  • - Przekształcenia w strukturze i nowe zasady funkcjonowania lecznicy według zapisów nowej ustawy zdrowotnej, jeśli taka wejdzie w życie; aktualnie istnieje jej projekt, z którym R. Rudnik się już zapoznał i skwitował lekturę tak: nie ma tam słowa o finansach

Zdaniem dyrektor naczelnego 2022 "będzie rokiem może ciekawym, ale trudnym".

- Nikt nie mówi o sposobie finansowania szpitali, a rosną płace, których wzrostów nikt nie rekompensuje szpitalowi - zauważył przed radnymi 18 stycznia Ryszard Rudnik.

Dyrektor wyjaśnił, że na dziś o około 20% wzrosły płace lekarzy. - Inaczej nie da się ich zakontraktować, to wynika z zasad konkursu na świadczenia medyczne - podał.

Poinformował także, że w kontekście kosztów działalności lecznicy wzrosły ceny energii o prawie 60%. - Gaz mamy zakontraktowany po starej cenie na 2022 rok, o ile dostawca nie wypowie nam tej umowy - dodał.

Jego zdaniem szpital będzie się borykał z troskami, które na pewno będą.

W NFZ jeszcze nie wiedzą

- Jeśli chodzi o pokrycie tych rosnących kosztów, to tego nie wiem. Liczymy na to, że ktoś spojrzy na to, bo my nie mamy własnych dochodów, a Glapińskiego (szef Narodowego Banku Polskiego-przyp. red.) też nie mamy - powiedział w starostwie dyrektor Rudnik.

Jaki to będzie rok dla szpitala pyta Franciszek Marcol.mp3

W podsumowaniu swej wypowiedzi na posiedzeniu stwierdził, że na początku roku w śląskim oddziale NFZ też jest jeszcze mało informacji, a decyzje dopiero będą zapadać. - Liczę na jakieś dodatkowe środki, bo to są koszty związane z procesem leczenia, na które nie mamy wpływu - zakończył.

Ludzie

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
MichalGR 24.01.2022 19:25
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~f100 (89.25. * .176) 24.01.2022 15:48

MichałGR - przestań uprawiać propagandę. Tym bardziej, że jeżeli jesteś z jakiegoś ugrupowania, to z tą Platformą czy PiS będziesz i tak musiał współpracować. bo czy ci się to podoba czy nie, to któraś z tych partii będzie miała największy wpływ na rządy w naszym kraju. Więc pisząc takie głupoty robisz złą robotę i swemu ugrupowaniu. Czy to tak trudno zrozumieć? A poza tym co to ma wspólnego z tematem?

MichalGR 24.01.2022 09:17
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~elkaeklapamietasz (108.168. * .92) 23.01.2022 13:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

marzy o tym żeby było,
samo dalej się kręciło...
czyli nieważne jak jest jest...
i tak Rysiek is the best

MichalGR 23.01.2022 12:41
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem