Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ceny gazu. Czy DPS Złota Jesień zapłaci aż 2 miliony złotych za 12 miesięcy?

Jeszcze w 2021 roku za ogrzewanie domu spokojnej starości przy ul. Grzonki w Raciborzu płacono 200 tys. zł. Nowa oferta dostawcy gazu za ten sam okres w 2022 roku wynosi 1 mln 980 tys. zł. - To niemożliwe, to abstrakcja! - komentuje członek zarządu Powiatu Raciborskiego Andrzej Chroboczek.

Ceny gazu. Czy DPS Złota Jesień zapłaci aż 2 miliony złotych za 12 miesięcy?
Andrzej Chroboczek nazwał abstrackją nowe stawki za gaz dla DPS Złota Jesień, którym kieruje Małgorzata Krawczyńska

Skarbnik Powiatu Roman Nowak zgłosił radnym konieczność zwiększenia budżetu dla Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień, gdzie zamieszkują seniorzy. Tak zareagował na pismo dyrektor DPS Małgorzaty Krawczyńskiej skierowane do starostwa.

Placówka potrzebuje dodatkowych pieniędzy, żeby opłacić noworoczne rachunki za gaz. Złota Jesień otrzymała do wyboru dwie oferty:

  • - na 9 miesięcy w kwocie 1 mln 168 tys. zł
  • - na 12 miesięcy - 1 mln 980 tys. zł

- Z 200 tys. zł za rok na takie stawki? To niemożliwe, to abstrakcja - głośno skomentował Andrzej Chroboczek.

gaz w DPS.mp3

Oburzony był także radny Paweł Płonka, kwitując te informacje słowami: trzeba podziękować panu Władymirowi Putinowi

Temat omawiano na styczniowym posiedzeniu komisji zdrowia z 18 stycznia. Jej przewodniczący Franiczek Marcol powiedział, że do tej sprawy radni jeszcze wrócą.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17
Marek Kurpis wicestarosta raciborski

Wicestarosta Marek Kurpis wyjaśnił, że starostwo czeka na zapowiadane przez rząd zmiany wspierające placówki publiczne w opłatach za energię cieplną. - Wkrótce będziemy więcej wiedzieć oznajmił Kurpis, ale wpierw czeka nas poprawka w budżecie na ten rok - zaznaczył wicestarosta odpowiedzialny m.in. za sprawy społeczne. Już po obradach samorządowiec powiedział nam, że gdy po raz pierwszy dyrektor M. Krawczyńska przedstawiła mu wycenę dostaw gazu na nowy rok, przypuszczał, że musiało dojść do pomyłki.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mieszpowiat2 (46.134. * .146) 21.01.2022 15:11

Zarząd to 5 osób, ogromnie wynagradzanych nawet część maksymalnie i radni sowicie wynagradzani. Tyle osób to chyba jest wstanie sobie z tym poradzić i działać. Po maksymalnym wynagrodzeniu mieszkańcy mogą oczekiwać dobrego zarządzania czyli likwidacji zbytecznych wydatków czy zbytecznych stanowisk celem utrzymania miejsc w DPS dla starszych mieszkańców powiatu, wieloletnich podatników.