Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Musisz udać się do kardiologa? Teraz w Rybniku to nie problem

Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że WSS nr 3 w Rybniku nalegał na otworzenie poradni kardiologicznej tak długo, aż NFZ w końcu się ugiął i ruszyło postępowanie w tej sprawie. Ogłaszamy, że w końcu możemy zobaczyć efekty walki lekarzy.

Musisz udać się do kardiologa? Teraz w Rybniku to nie problem
Teraz musimy już liczyć tylko na to, by kolejki do kardiologa faktycznie były mniejsze
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Musisz udać się do kardiologa? Teraz w Rybniku to nie problem

Poradnia kardiologiczna w Rybniku już niedługo zostanie otwarta. Już od 21 stycznia, dzwoniąc pod numer 32 429 13 68, możesz umówić się na poradę do poradni kardiologicznej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku - Orzepowicach, która będzie działać od początku lutego.  Wśród personelu poradni znajdzie się 8 lekarzy, którzy pracują w szpitalu na oddziale kardiologicznym. Przez 3-4 godziny dziennie od poniedziałku do piątku lekarze będą przyjmować umówionych na wizytę pacjentów. Co więcej, wtorki i środy będą dniami zarezerwowanymi głównie dla pacjentów, którzy mają np. rozruszniki.

Lekarze długo walczyli o to, by tego typu poradnia powstała. Tłumaczyli przede wszystkim, że pacjenci z problemami kardiologicznymi nie mogą czekać w kolejce na wizytę pięć lub więcej lat, w końcu chodzi tutaj o ich zdrowie i życie. Zresztą, statystki mówią same za siebie. 

Jak podaje portal medonet.pl w 2020 roku, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, aż 70 procent zgonów w 2020 roku spowodowanych było chorobami układu krążenia i chorobami nowotworowymi.

W 2017 roku choroba niedokrwienna serca zabiła prawie 40 tysięcy polek i polaków. Natomiast niewydolność serca jest przyczyną zgonów około 22% polaków.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
NTomasz 24.01.2022 12:39

Tylko jak się dodzwonić do tego szpitala ? jak????????????? nikt nie odbiera !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kpina z pacjentów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~kipikasza (83.26. * .217) 21.01.2022 18:01

Czy redakcja czyta to, co publikuje?! Czy może zeszła już na dno i tak jak niedouczeniu pisze "polek i polaków" z małej litery?