Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Automatyzacja w H2Ostróg nie oznacza, że obsługa basenu może coś odpuścić

3 PYTANIA do dyrektora OSiR Pawła Króla i Tomasza Wawrzinka z aquaparku H2Ostróg. Rozmawialiśmy z nimi o działaniu krytej pływalni po przebudowie jej systemu uzdatniania wody.

Automatyzacja w H2Ostróg nie oznacza, że obsługa basenu może coś odpuścić
Dyrektor OSiR Paweł Król i pracownik ośrodka odpowiedzialny za aquapark Tomasz Wawrzinek
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Skoro teraz w aquaparku wszystko jest zautomatyzowane to pracownicy OSiR mają mniej na głowie?

My ten system cały czas kontrolujemy. Wcześniej błąd ludzki był możliwy, co się nie zdarzyło, ale jednak mogło być. W skrajnej sytuacji ktoś źle przestawiając wajchy, wypuściłby całą wodę z basenu. I teraz jest to niemożliwe przez automatykę, która sygnalizuje nam wszystko. Czynność płukania nie wystartuje, dopóki wszystkie zawory nie są dobrze wysterowane. Czy to jest łatwiejsze w nadzorze? Trzeba było szkoleń i praktyki, żeby to opanować. Ja przez ostatnie 2 lata bardzo dużo się nauczyłem, jak działa basen, skąd się bierze woda w basenie i dlaczego jest taka, jaka jest.

Aquapark Wawrzinek.mp3

Wiemy, że wcześniej zdarzały się awarie. Czy teraz uniknie się zamykania aquaparku?

To jest woda i tu się nie wejdzie, co w niej jest. To tak jak w wodociągach, oni też mają czasem problemy. Mamy teraz te systemy, alarmy i będzie nas to na bieżąco informowało. Wszystko, co tu jest, zostało dostosowane do obowiązujących przepisów i najnowszych standardów. Mamy najnowocześniejszy obiekt w okolicy. W Raciborzu jest jeszcze stara technologia basenowa, podobnie w Kietrzu czy Gorzycach. Obowiązuje gwarancja na wykonanie, stosujemy dodatkowe, nowe środki chemiczne, które wspomagają poprawę jakości wody.

W ciągu tych paru miesięcy użytkowania pojawiały się jakieś alarmy?

Kiedy do którejś z wanien, do jacuzzi wejdzie kilka osób i one zaburzą stan wody, to system reaguje. Wyskakują wtedy alarmy, szczególnie na małych obiegach. Takie piki w krótkim okresie, po których sytuacja się zaraz się normuje. Wtedy wiemy, że to fizyko-chemiczny przebieg, ale jak się ten stan utrzymuje, to reagujemy. Ale na większą skalę jeszcze się tak nie zadziało. Prowadzone są badania wody i jak jesteśmy pod czy nad normą, to dokonuje się kolejnego badania, żeby potwierdzić.

Czytaj także:

https://www.nowiny.pl/informacje/186213

Ludzie

Paweł Król

Dyrektor OSiR Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Plywakzracka (185.246. * .94) 21.01.2022 12:42

Ciekawy film. Mało kto wie jak działa basen. Z pozoru rzecz banalna a jednak trudna w utrzymaniu. Dobrze ze Racibórz w końcu ma bezpieczny aquapark