Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zielona gmina już nie taka zielona. Wycięto drzewa. Mieszkańcy pytają: Dlaczego?

W liście do redakcji czytelnik zwrócił uwagę na to, jak obecnie wygląda ulica Piaskowa - z Gorzyc w kierunku Czyżowic. - Zadziwił mnie dzisiaj widok z ulicy Piaskowej między Czyżowicami a Gorzycami - napisał. O co chodzi? 

Zielona gmina już nie taka zielona. Wycięto drzewa. Mieszkańcy pytają: Dlaczego?
Zdjęcie zrobione kilka dni temu na ulicy Piaskowej w kierunku Czyżowic.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Mieszkańcy chcą wiedzieć, dlaczego wycięto drzewa 

Czytelnik wskazał, iż do niedawna wzdłuż ulicy Piaskowej rosły potężne stare drzewa.  -A teraz nagle nie ma tam drzew. A były ogromne. Ciekawi mnie, jaki ważny interes społeczny przemawiał za ich wycięciem, nawet kilkanaście metrów od jezdni. Bo przecież nasza "zielona i przyjazna" gmina. wszystko robi dla dobra człowieka. I ja chciałbym tego człowieka poznać… - napisał w swoim apelu mieszkaniec gminy Gorzyce Jan Psota. 

Co się stało z drzewami? 

Zapytaliśmy w urzędzie gminy, jaki był powód wycięcia drzew.

Drzewa zostały wycięte, ponieważ zagrażały bezpieczeństwu. Były w złym stanie zdrowotnym - m.in. posusz i odłamania konarów. Stwarzały realne zagrożenie dla osób i pojazdów poruszających się drogą - ulicą Piaskową w Gorzycach - poinformowała Beata Futerska, inspektor ds. promocji Urzędu Gminy Gorzyce.

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Tymo73 21.01.2022 19:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~Psotnik - nowe osiedle domków jednorodzinnych będzie usytuowane na polach po prawej stronie za wiaduktem, jadąc od strony Gorzyc...

~tłoczek (188.137. * .64) 21.01.2022 12:49
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To zabawny pretekst do wycinki: zagrożenie ze strony drzew, a nie aut. Czy można poprosić o jakieś statystyki ile osób w Polsce zginęło w 2021 z powodu upadku drzewa, a ile z powodu wypadku samochodowego?

~Kh (87.207. * .126) 21.01.2022 12:36
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Drzewa trzeba pielęgnować, podcinać co pewien czas, dbać o korony drzewa, aby było bezpieczne!
Ale nie wycinać, bo komuś w biznesie przeszkadzają! Do prokuratury z tym!

~op (91.192. * .86) 21.01.2022 08:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Szkoda że wycięli bo taki piękny był las Jak Puszcza Białowieska

~DJ (5.173. * .224) 21.01.2022 07:04
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jaki gospodarz... Tacy pracownicy...taka gmina... Wstyd!

~okl (83.30. * .184) 20.01.2022 23:01
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Arogancja urzędników gminnych jest ogromna. Żyją w przekonaniu, że skoro są urzędnikami to są bezkarni i wszystko im wolno !! A może warto czasami zapytać mieszkańców !!

~Psotnik (91.225. * .190) 20.01.2022 22:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Będzie nowe osiedle domków jednorodzinnych

Tymo73 20.01.2022 20:19
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jakie zagrożenie ??? Przecież te drzewa stały dobrych kilka metrów od drogi...Co za BREDNIE !!!!!

Tymo73 20.01.2022 20:17
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Bezedury !!!! ZDROWE drzewa wycięto bo na tym terenie ma powstać kolejny market - prawdopodobnie Biedronka lub Spar. Będzie usytuowany na polach po lewej stronie od Gorzyc w kierunku Osin, musi być parking i dodatkowy pas ruchu do wjazdu i zjazdu. Prawda pani Beato ??? Tylko ten wiadukt się klapnie jak domek z kart jak tam zwiększy ruch, zreszta nawierzchnia jest w tak opłakanym stanie, że powoli widać tory...I to kilka lat po remoncie !! Nawierzchnia odchodzi płatami bo jakiś "geniusz" wylał asfalt na deski - to się nigdy nie połączy ze sobą półgłówku ( mam nadzieję, że to czytasz..). O ulicy Piaskowa/Gorzycka już nawet nie wspominam....

~TropicielBzdur (46.134. * .185) 20.01.2022 19:09
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

WIdać po pniach, w jakim były złym stanie zdrowotnym. Łgarze.