Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dwoje kandydatów do rady miasta w Pszowie. Wybory już w niedzielę

W niedzielę 23 styczniaw Pszowie, ale tylko w okręgu wyborczym nr 2, obejmującym ulice Kruczkowskiego i Konopnickiej, odbędą się wybory uzupełniające do rady miasta. O mandat radnego będą ubiegać się Karina Powała oraz Grzegorz Fryc. Jakie cele wyznaczyli sobie, jeśli mieszkańcy ich wybiorą?

Dwoje kandydatów do rady miasta w Pszowie. Wybory już w niedzielę
Karina Powała i Grzegorz Fryc starają się w Pszowie o głosy mieszkańców w wyborach uzupełniających do rady miasta.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Dwoje kandydatów do rady miasta w Pszowie. Wybory już w niedzielę

Wybory uzupełniające to efekt utraty mandatu przez radnego, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu, a postępowanie sądowe ostatecznie zakończyło się dla niego przegraną. Dlatego też komisarz wyborzczy poinformował oficjalnie o utracie mandatu i konieczności przeprowadzenia wyborów uzupełniających. Te zaplanowano na 23 stycznia. 

Zarejestrowano dwa komitety wyborcze: KWW - Głos Mieszkańców oraz KWW Kariny Powały, a komitety te zgłosiły po jednym kandydacie. Będzie to więc starcie pomiędzy wolnościowcem Grzegorzem Frycem i Kariną Powałą, związaną zawodowo z Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

Plany kandydatów

Zapytaliśmy kandydatów o ich cele wyborcze. Na czym im najbardziej zależy?

- Będę popierała ponad podziałami każdą inicjatywę, która ma na celu rozwój naszego miasta. Bez względu na wszystko stanowczo będę sprzeciwiała się wszelkim planom i decyzjom niezgodnym z interesami miasta, co ważniejsze jego mieszkańców - mówi nam Karina Powała, wymieniając jako cele m.in. poprawę bezpieczeństwa na ulicach Kruczkowskiego i Konopnickiej, pomoc w tworzeniu inicjatywy lokalnej - narzędzia współpracy mieszkańców i urzędu, a także realne wsparcie organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych. 

- Do wyborów samorządowych zostało ok 1,5 roku, więc mając świadomość niewielkiej ilości czasu na działania, nie chcę obiecywać mieszkańcom gruszek na wierzbie, dlatego w mojej działalności jako radnego postawię przede wszystkim na kontakt z mieszkańcami. Na mojej stronie na Facebooku znajduje się mój nr telefonu oraz adres mailowy, żeby każdy mieszkaniec miał ze mną kontakt i mógł w każdej chwili skontaktować się, w sprawach dla niego ważnych - wyjaśnia Grzegorz Fryc, zapewniając także o chęci wsparcia organizacji pozarządowych, aktywizacji mieszkańców oraz braku zgody na podwyżki podatków. Pan Grzegorz deklaruje także przeznaczenie części z diety radnego na rzecz organizacji pozarządowych. 

Kim są kandydaci na radnego?

Karina Powała ma 38 lat, jest szczęśliwą mężatką oraz mamą 13-letniej Amelii. Jest absolwentką Wydziałów: Nauk Społecznych, Etnologii oraz Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach. Ukończyła również Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Bielsku – Białej. Od kilkunastu lat pracuje w samorządzie. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła w pszowskim magistracie, później pracowała w raciborskim Urzędzie Miasta, gdzie pełniła między innymi funkcję rzecznika prasowego. Obecnie prowadzi wodzisławskie Centrum Aktywności Społecznej, należące do Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

Grzegorz Fryc na dzień przed wyborami również skończy 38 lat. Posiada dyplom inżyniera informatyka Politechniki Opolskiej. Od 14 lat pracownik regionalnego operatora telekomunikacyjnego - od 12 lat na stanowiskach kierowniczych. Prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec trójki pociech. Interesuje się polityką (szczególnie samorządową), informatyką oraz teleturniejami, gdzie z sukcesami brał udział jako uczestnik programów. W 2014 roku kandydował w wyborach na burmistrza Pszowa. 

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
~doponiżej (188.137. * .10) 22.01.2022 11:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Totalnie mieszacie działalność polityczną z samorządową. to są dwie różne sprawy, samorządy powinny być z dala od polityki i wszelkich nakazów partyjnych płynących z góry. Samorządy to problemy lokalne do rozwiązywania tu i teraz.

~op (91.192. * .86) 22.01.2022 08:17

MichalGR-zgadzam siez Tobą i teraz pszowiki powinni głosować na pana Fryca zeby zrobić chociarz mały kroczek do zablokowania ekspansji zboczeńów

beatamix 21.01.2022 21:26

Oooo Pan Żeglarz :)

MichalGR 21.01.2022 06:40
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@antykonfa (185.156. * .166)
no tak, skoro wg Ciebie o postępie cywilizacji świadczy akceptacja dziwolągów i zboczeńców to w zasadzie wyczerpałeś znamiona poważnej rozmowy :D wcześniej wspomniales o prawach kobiet, teraz lgbt.. Naprawde są w życiu powazniejsze problemy jak lokalne podatki czy plan zagospodarowania przestrzennego :) a nie Twoje problemy spoleczne, ktore dotykają odmieńców..

Persona1 20.01.2022 21:00
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Gdybym mógł głosować, to chyba na Fryca, choć powinny go dyskwalifikować poglądy polityczne w kierunku Konfederacji. Z drugiej strony Karina Powała - jak wieść gminna niesie - to protegowana zastępcy burmistrza Piotra Kowola. To dyskwalifikacja. Wszyscy powiązani z tym człowiekiem powinni w przyszłości być odsunięci od wpływu na dzieje miasta, póki ono jeszcze przy tych kombinatorach i nieudacznikach istnieje.

~antykonfa (185.156. * .166) 20.01.2022 18:47
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Do @antybezmozgi. Ty oczywiście biedaku nie wiesz, że za 2 lata radni Konfederacji będą uczestniczyli w startowaniu i lub popieraniu kandydatów swojej partii do Sejmu, a w swoich miejscowościach są inicjatorami durnych uchwał typu antyLGBT wyrzucających nas z grona państw cywilizacji zachodniej. To moja jedyna uwaga do pana Fryca, e jakże ważna. Szkoda.

~pszowdzielnicawodzia (188.146. * .99) 20.01.2022 17:58
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Santiagol tyle pomysłów? Czytając o inicjatywach lokalnych itd w programie p. Kariny, to to przecież można wszystko robić nie będąc radnym/radną. Szkoda że tych pomysłów nie realizuje od paru lat, może w tym Pszowie byłoby lepiej? Marzenia...

~Antybezmozgi (46.204. * .145) 20.01.2022 17:53
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

~antykonfa: bo działając na szczeblu samorządowym radny czy burmistrz zabroni aborcji np w Rydach? No sorry, działalność samorządowa to totalnie inna działalność niż w sejmie ... Ale dopóki ludzie nie będą takich rzeczy rozróżniać to PiS dalej będzie wygrywał wybory

santiagol 20.01.2022 15:23
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Karina Powała
Pszów może być za mały na te wszystkie pomysły i energię jaką masz.

~antykonfa (185.156. * .166) 20.01.2022 14:36
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Fryc jest fanem Konfederacji czyli tych którzy w zamian za obiecywana wolność gospodarczą chcą zabierać wolności obywatelskie i prawa kobiet. Ciekawe gdyby musiał patrzeć na żonę w ciąży z gwałtu a potem się opiekować bo takie są poglądy konfy.

~pszowik1985 (87.101. * .27) 20.01.2022 10:30
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Będę głosował na Panią Karinę, jest ładniejsza

~KarolinaKow (31.0. * .225) 20.01.2022 09:38
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Pan Grzegorz od wielu, wielu lat zaangażowany w sprawy Pszowa, a ta pani? Jakie ma pojęcie o mieście, ulicach w centrum jako mieszkanka Krzyżkowic? Żeby tylko stołek dostać? Słabo

~Gosccccc (91.200. * .18) 20.01.2022 03:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kogo nie wybiora to w Pszowie i tak nic sie nie zmieni,tu nie ma konkret ekipy by sie wziela za to miasto,ja kibicuje Karinie

~Rufi (46.134. * .155) 19.01.2022 23:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wybory w takim mieście jak Pszów, to strata czasu i kasy podatnika. Przez ostatnie 20 lat Pszów staczał się mimo tyłu już wyborów. Partactwo władzy samorządowej zbiera efekt w postaci rangi tej miejscowości. To ostatnie miejsce do życia w całej okolicy. Zero nadzieji na lepsze czasy

MichalGR 19.01.2022 20:34
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Grzegorz Fryc zdecydowanie bardziej sie nadaje. Pozdrawiam :)