Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nielegalna interwencja w rydułtowskiej szkole. Przedstawiciel Polskiego Veta oraz zawieszony działacz PiS wtargnęli do placówki

Przedstawiciel Polskiego Veta wraz z zawieszonym działaczem PiS i byłym radnym powiatu weszli do szkoły w Rydułtowach i przeprowadzali "interwencję poselską". Poseł Maciej Kopiec sprawę zgłosił do prokuratury, tłumacząc, że to bezprawna akcja i zastraszanie nauczycieli. 

Nielegalna interwencja w rydułtowskiej szkole. Przedstawiciel Polskiego Veta oraz zawieszony działacz PiS wtargnęli do placówki
Adam Kania (na pierwszym planie) razem z rodzicem, byłym działaczem PiS, podczas interwencji w szkole w Rydułtowach. Fot. screen z facebook.com/PolskieVeto
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Nielegalna interwencja w rydułtowskiej szkole. Przedstawiciel Polskiego Veta oraz zawieszony działacz PiS wtargnęli do placówki

13 grudnia 2021 r. przed Szkołą Podstawową nr 2 w Rydułtowach stanęli Adam Kania, inspektor ochrony danych, przedstawiciel Polskiego Veta, oraz jeden z rodziców Mateusz Góral, który "został przymuszony" przez dyrekcję do opuszczenia szkoły i założenia maseczki. 

Nie nosi maseczki, bo okulary parują i może potknąć się o dziecko

Co stało się 13 grudnia 2021 roku w rydułtowskiej szkole?  Rodzic - zawieszony działacz PiS - podczas transmisji na żywo sprzed szkoły powiedział, że jako osoba z wadą serca jest zwolniony z obowiązku noszenia maseczki. - Nie noszę maseczki, bo jak człowiek ma okulary i wchodzi do szkoły to może się o dziecko potknąć i komuś zrobić krzywdę, bo nie widać, bo okulary parują przez tą maseczkę na twarzy - przekonywał. Dodał, że dwie panie dyrektorki były bardzo niemiłe. - W pomieszczeniu były tylko cztery osoby - ja, moja córka i dwie panie dyrektorki, jak domniemywam, ponieważ były zamaskowane. Był atak na moją osobę. Tłumaczyłem, że mam zaświadczenie i nie muszę nosić maseczki, ale dyrektorki wyzwały mnie od chorych umysłowo i groziły wezwaniem policji - relacjonował. Tłumaczył, że mimo gróźļ dyrekcji szkoły, policja nie została wezwana. 

Podkreślał, że nie jest to pierwsza taka sytuacja, dlatego postanowił do szkoły wrócić w obecności Adama Kani i interweniować w tej sprawie. Jak twierdzi rodzic, kilka miesięcy wcześniej woźny tej szkoły w obecności jego 4-letniej córki Poli nakrzyczał na żonę za brak maseczki. - Ten woźny nakrzczał na moją żonę do tego stopnia, że córka boi się wejść na teren szkoły. Boi się przejść korytarzem, ponieważ ja i moja żona jesteśmy notorycznie bestialsko napadani przez tych systemowych zwyrodnialców - jak powiedział o sytuacji w szkole. Dodał, że jego żona też boi się wejść na teren szkoły i przez szykany jest znerwicowana. - Nie jesteśmy antyszczepionkowcami, chcemy być tylko szanowani zgodnie z tym, co zapewnia nam konstytucja - dodał tuż przed wejściem na teren szkoły i do gabinetu dyrekcji. 

Zaraz potem panowie z włączoną kamerą wchodzą do szkoły. Adam Kania, przedstawiając się za asystenta społecznego Grzegorza Brauna, posła Konfederacji, żąda wyjaśnień, dlaczego rodzic został potraktowany w taki sposób.

Co na to szkoła? 

Przedstawicielki szkoły tłumaczyły, że w placówce obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. - Dostosowujemy się do rozporządzeń Rady Ministrów, do ogólnych przepisów. Dlatego poprosiliśmy o założenie maseczki - wyjaśniły. Regulamin szkolny również wprowadza maseczki w przestrzeniach wspólnych. Asystent społeczny poprosił drektorki o przedstawienie podstawy prawnej, która wymaga noszenia maseczek na terenie szkoły. W odpowiedzi usłyszał, iż jest napastliwy, a oprócz rozporządzenia prawnego, w szkole obowiązuje regulamin, a także na drzwiach szkoły widnieje zalecenie zakrywania ust i nosa. - Jak my mamy panować nad dziećmi, skoro dorośli nam w tym przeszkadzają? - pytały? 

Adam Kania w odpowiedzi odczytał dyrekcji szkoły artykuł 231 Kodeksu karnego, który mówi, że funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 

Co istotne Kania sugerował także, że nawet w czasie lockdownu i nauczania zdalnego, były szkoły, które pracowały normalnie. Wykazał się przy tym brakiem podstawowej wiedzy na temat placówek publicznych i prywatnych. 

Co na to poseł Maciej Kopiec? "Złamali prawo, zastraszali ludzi i szerzyli antyludzką propagandę"

Maciej Kopiec, poseł Lewicy, zgłosił sprawę do Komisji Etyki Poselskiej oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Jak czytamy w poście opublikowanym przez posła w mediach społecznościowych:

Składam zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Konfederatów którzy myślą, że mogą wszystko.

Facet, który nie ma prawa wykonywać obowiązków posła i który kłamie, że jest „asystentem społecznym” (Braun zgłasza go do Sejmu dopiero kilka dni później!), wchodzi bez żadnego trybu do szkoły, napada Nauczycielki i robi z tego zdarzenia hejterskie widowisko-live na Facebooku. Wszystko to dzieje się w Rydułtowach i staje się wzorem dla szurii w całym kraju.

Konfederata występował przeciwko obowiązkowi noszenia maseczek w szkole, czyli zachował się wzorem cyrku, który Konfederacja zwykle robi w Sejm.

Mam nadzieję, że Urząd Miasta Rydułtowy również stanie w obronie pracowniczek oświaty!

Składam zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim o możliwości popełnienia przestępstwa przez Konfederatę Adama, koleżkę Konfederaty Brauna, polegające na znieważeniu funkcjonariuszek publicznych-nauczycielek

Źródło: facebook.com/Kopiec.Maciej

W rydułtowskiej szkole obowiązuje nakaz noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, czyli tak naprawdę tylko na korytarzu. Uczęszcza tam 550 uczniów, są 3 oddziały przedszkolne, w których przebywa 70 dzieci, d tego doliczyć należy średnio około 70 dorosłych odprowadzających i odbierających swoje dzieci. W szkole jest zatrudnionych 70 osób. - Z tego robi się spory tłum i trudno zachować względy bezpieczeństwa, kiedy poszczególne osoby nie stosują się do ogólnych wytycznych - powiedziały dyrektorki szkoły.  

Ludzie

Maciej Kopiec

Poseł na Sejm

31 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 06.04.2022 08:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nie nosi maseczki bo parują mu okulary,on z siebie idiotę robi ha ha ha

wnikliwy 06.04.2022 08:04
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czy ta sprawa ma jakiś finał? Zadymiarze korwinowcy.

MichalGR 01.02.2022 09:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pełna zgoda. Ludzie oglądają TV i robią z siebie debili. Za nienormalnych uważa się tych, co normalnie funkcjonują - co za czasy :D

ergo 01.02.2022 09:14
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

ergo 01.02.2022 09:12
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

MichalGR 22.01.2022 11:34
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Rodzice@ (87.207. * .126) 22.01.2022 01:53
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Redakcjo informujcie o ciagu dalszym tej wojenki chorego tatusia, co mu nie wstyd że córka widzi i słyszy te odpały

Objektywny 21.01.2022 20:30
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do(87.101.*.96 )...A powiedzieli też ile do wiosny może być zgonów przez nie zaszczepienie się ignorujących maseczki i nie zachowujących zaleceń ????? I nie zastanowiło cię też jeżeli takie coś by nastąpiło dlaczego i co było by tego powodem i czyja to wina jak myślisz ?????????? Zacznij słuchać z uwagą wszystkiego , nie tylko tego co chcesz usłyszeć .......Życzę Zdrowia .....

~Dodzbanaobiektywny (87.101. * .96) 21.01.2022 19:10
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

#Objektywny- przed chwilą w wiadomościach na polszicie powiedzieli jasno że do wiosny WSZYSCY w Polsce zaraza się nową odmianą! Więc po co ci twoją maseczka dzbanuszku? Po co były szczepienia dystanse i areszty domowe???!!! Pytom się k# po co???!!! 2 lata szopki!!!

Objektywny 21.01.2022 17:22
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@MichalGR.... .Artykuł jest o nieprzemyślanej interwencji rodzica w szkole z powodu nie założenia przez niego maseczki w której nie miał racji i tylko się ośmieszył - nie o @ Objektywnym .Ale trochę cię pocieszę , uwierz twoja inteligencja jest na tym samym poziomie co jego .......

MichalGR 21.01.2022 06:36
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

ergo 20.01.2022 09:02
oceniono 3 razy
-3

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

Objektywny 20.01.2022 08:59
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

(87 .101 .* . 96) nie wiem co to jest srowid ??? Ale wiem że lepiej być żywym dzbanem niż martwym kretynem , stać mnie na maseczki , nie muszę po to korzystac z MOP -u , waga maseczki też mnie nie przeraża , przede wszystkim potrafię używać tego w co wyposażona jest moja głowa, ale też współczuję bardzo ludziom którzy nie potrafią samodzielnie myśleć , i dlatego proponował bym małe sprawdzianko np. wejście na posterunek Policji ,urzędu miasta czy MOP-u bez maseczki nie posiadając zaświadczenia z słowami Nie , bo nie będę zakładał . Co ty na to ????.

Objektywny 20.01.2022 08:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Polak mądry po szkodzie , powiedzenie jak najbardziej trafne . Piszesz o kraju wyszczepionym w 100% z ogromnymi zgonami - Który to kraj ??? W internecie też pisze o szczepieniach i kovidzie może przeczytasz --------(. Google- Narzekacie na polskie mandaty ? w Irlandia za brak maseczki grozi nawet więzienie . ) A jak już tak bardzo chcesz być wiarygodny to dowiedz się i zapytaj np na --- ,( Google -Czy można na chwilę wejść do szkoły bez maseczki ) ktoś już chciał karać za niewpuszczenie go z dzieckiem ,przypuszczam że nie był to ten sam rodzic?

Wiktoratgmail 20.01.2022 07:50
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

W lutym 2020 roku dr Anthony Fauci, dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych pisał w jednym z e-maili, że maseczki ochronne, które można kupić w aptekach nie są bardzo skuteczne w ochronie przed zakażeniem koronawirusem i odradzał noszenie ich.

Istnieje ogromna liczba badań randomizowanych, które wskazują, że maski nie działają. Jednocześnie maski stanowią zagrożenie dla noszącego co też jest potwierdzone naukowo - grzyby i bakterie mają doskonałe warunki do namnażania się w wilgotnym i ciepłym środowisku. Ponadto niebezpiecznie wzrasta ilość wdychanego dwutlenku węgla i innych wyziewów, które powinny opuszczać organizm z oddechem.

Żadne z narzucanych nam obowiązków, nakazów i zakazów nie są legalne co potwierdził Sąd Najwyższy w swoich wyrokach - katalog stanów nadzwyczajnych jest zamknięty, nie można dodać nowego stanu ustawą. Takie ograniczenia, jakie proponuje ustawa i rozporządzenie byłyby częściowo możliwe w stanie klęski żywiołowej.

Polecam lekturę wyroku Sądu Najwyższego: Sygn. akt II KK 255/21 i przywoływanych w tym wyroku orzeczeń sądów administracyjnych i powszechnych.

Przestańcie okłamywać ludzi i narażać ich życie i zdrowie!

ergo 20.01.2022 07:23
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Covioszolmstwo to już nie tylko stan umysłu to religia dla głupoli .

Nie znacie przepisów prawa.
Nie znacie opracowań naukowych !!

Jedziecie na rumaku głupoty i dna intelektualnego !

Te wasze syfiarskie szczepionki to zastrzyki depopopulacyjne.

W krajach gdzie jest 100% wyszczepienia jest wzrost śmiertelności o 465% !!

Ale taki był plan czystka na planecie i wszytko idzie z planem.

MichalGR 20.01.2022 06:57
oceniono 4 razy
-2

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Szambocovidowe (87.101. * .96) 20.01.2022 01:06
oceniono 5 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Tatuś (87.207. * .126) 19.01.2022 22:53
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Biedne dzieci że musialy byc świadkami takiej awantury. A opieka społeczna niema tu coś do powiedzenia?

Tymo73 19.01.2022 20:31
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

MichalGR 19.01.2022 20:28
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Objektywny 19.01.2022 20:21
oceniono 8 razy
2
Zgłoś

Ja bym proponował by ci panowie zostali zaproszeni do szpitala na oddział chorych na kovid , nawet mogą wtedy nie zakładać tych maseczek, wtedy może doszło by do tych ich małych główek szczególnie pana rodzica, że maseczki są nie tylko dla ich ochrony przed pandemią , ale też ochrony innych przed nimi ale co taki Góral może wiedzieć ???? .Personel tej szkoły i inni rodzice powinni zaraz zadzwonić na Policję podając że czują się zagrożeni z strony tych ignorantów bez maseczek ....i tyle .Ciekawe gdyby to miało miejsce w innym kraju?????.

wnikliwy 19.01.2022 20:16
oceniono 8 razy
2
Zgłoś

Ten pan Góral to zwykły zadymiacz antyszczepionkowiec,szuka zaczepki i robi wielkie halo,a swoją drogą na co czeka PiS ,aby wywalić go z partii? To jest już korwinowiec

MichalGR 19.01.2022 20:05
oceniono 7 razy
-3
Zgłoś

Najbardziej bawi to, że ludzie faktycznie chcą być ograniczani i robią z siebie idiotów w maseczkach, a krzywo patrzą na kogoś, kto funkcjonuje normalnie :D

MichalGR 19.01.2022 20:03
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

@pytanie (185.135. * .20)
a kto miał zweryfikować te zwolnienie?

puchacz 19.01.2022 19:49
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Goral... jak Ty masz wadę serca to jak przechodzisz badania lekarskie dopuszczające do wykonywania swojego zawodu ... przecież skaczesz po dachach budynków , prawda ? W Biedronce też miałeś problem z maseczką , chłopie szanuj innych. W PiS-ie poznali się na Tobie...

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 19.01.2022 19:35
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

Dzieci w szkole - na korytarzu - obowiązkowa maseczka, w klasie już nie, po szkole - nie, gdzie spotyka innych kolegów/koleżanki - bez maseczek. Dzieci przenoszą wirusa (który jest wielokrotnie mniejszy niż oczka w nawet najgęstrzej maseczce), chorują najczęściej bezobjawowo, wymaga - wręcz wymusza się na nich szczepienia niesprawdzonym preparatem (wszystkie preparaty mają status dopuszczenia warunkowego). Strona Państwowego Zakładu Higieny - pisze o zgonach, ciężkich przypadkach po przyjęciu "preparatu" - ale o tym nikt nie pisze, nie mówi - a ofiary podpina pod covid i choroby współistniejące (a zmarli po przyjęciu "preparatu" na zawał, wylew, zakrzepicę, mają drgawki, porażenia (po których trafiają na wózek inwalidzki), utratę słuchu. Dotyczy to osób dorosłych jak i dzieci. A niestety umierają najczęściej osoby starsze (a ZUS się cieszy) - jest teoria głosząca, że wirus jest po to, aby wyeliminować osoby nieproduktywne (głównie emerytów i rencistów) Nauka mogła by być zdalna - ale są lekcje, które trzeba zrobić na żywo (zwłaszcza religię). W sklepach, galeriach limity - ale nie w kościołach, są parafie, gdzie ksiądz chodzi po kolędzie od domu do domu (i nie przenosi wirusa) - bo kasa musi się zgadzać. Mamy coraz więcej depresji czy samobójstw wśród dzieci i młodzieży - min spowodowanych nauką zdalną i brakiem kontaktu z rówieśnikami. Na domiar złego rząd nie dał ani grosza na Dziecięcy i młodzieżowy Telefon Zaufania (ale na Bąkieiwcza, tvpis, Toruń - to ma).

~pytanie (185.135. * .20) 19.01.2022 19:14
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Dlaczego w tym artykule nie odpowiedziano na zasadnicze pytanie: czy pan Góral, jak sam twierdzi, rzeczywiście ma zaświadczenie o zwolnieniu z noszenia maseczki? Co to za zwolnienie? Typ jest wyjątkowo... no... kontrowersyjny, żeby nie napisać, że... mniejsza z tym. Tym bardziej jednak, skoro mówi, że ma zwolnienie, to chyba należałoby to sprawdzić?

~Cowidowina (46.204. * .43) 19.01.2022 17:09
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Są setki badań mówiących, że maseczki to bzdura! Ale nie mozna wklejać linkow więc se poszukajcie maseczki-nie-dzialaja-przeglad-literatury-naukowej-w-kontekscie-zasadnosci-polityki-spolecznej-wobec-covid-19/

~Cowidowina (46.204. * .43) 19.01.2022 17:05
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Szanowna redakcja wspiera kowidianizm? Przecież te przepisy, te cyrki z markami są nielegalne. A nawet jeśli sprzeczne z logiką rozporządzenie jest legalne, to są osoby zwolnione i mogą nie nosić masek. To tak jakby facetowi na wózku inwalidzkim kazać chodzić po schodach, bo nie pokazał zaświadczenia, że jest niepełnosprawny. Redakcja ma wielkiego minusa za wspieranie terroru sanitarystycznego!

MichalGR 19.01.2022 16:59
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Ten Kopiec to jednak stan umysłu. Jak ktoś nie nosi maseczki to jest postrzegany jako nienormalny. Co za czasy i lewicowe myślenie..