Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JSW podpisało umowę z Czechami. Zarobi miliardy

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. poinformował, iż w dniu 17 stycznia 2022 roku została podpisana umowa ramowa na dostawy węgla pomiędzy Jastrzębską Spółką Węglową S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju a MORAVIA STEEL a.s. z siedzibą w Trzyniec Czechy.

JSW podpisało umowę z Czechami. Zarobi miliardy
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

JSW podpisało umowę z Czechami. Zarobi miliardy

Umowa została zawarta na okres 7 lat począwszy od stycznia 2022 roku do grudnia 2028 roku. W ramach umowy realizowane będą dostawy węgla, w tym głównie węgla koksowego przeznaczonego do zabezpieczenia potrzeb produkcyjnych spółki TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY a.s.

Szacunkowa wartość umowy wynosi 2,6 miliarda złotych.

Informacja o zawartej umowie jest istotna z uwagi na zabezpieczenie stabilnej sprzedaży węgla w długim horyzoncie czasowym. Ponadto MORAVIA STEEL a.s. jest również odbiorcą koksu z Grupy JSW S.A.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~takaprawda (188.137. * .72) 18.01.2022 15:12
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Gdzie jest ten baran który co chwilę pisze że świat odchodzi od węgla? Indie zwiększają wydobycie bo rośnie zapotrzebowanie na energię.

~Coal (188.147. * .9) 18.01.2022 14:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W chinach własnie otwarto NAJWIĘKSZĄ elektrownie weglową na świecie. A w tym roku Japonia też otwiera kolejną elektrownię zasilaną węglem
Dobranoc.

~op (91.192. * .86) 18.01.2022 12:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czesi dolaczyli do narodow uleglych nowej religi pseudoekologicznej zamkneli kopalnie i beda kupowac drogi wegiel za granica Smiac sie czy plakac

~KomitetNaRzeczReaktywacjiKWK (89.64. * .121) 18.01.2022 12:39
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Władze Wodzisławia powinny stanąć na głowie aby uruchomić ponownie KWK 1 Maja. Węgiel to przyszłość! KWK 1 Maja posiada najlepszej jakości węgiel koksujący!