Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Rodzicu! Trwa rekrutacja do pszowskich przedszkoli. Masz czas do 28 stycznia

14.01.2022 12:00 | 0 komentarzy | ska

Do 28 stycznia można składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola w Pszowie. Ruszyło postępowanie rekrutacyjne. Rodzice mają do wyboru cztery placówki.

Rodzicu! Trwa rekrutacja do pszowskich przedszkoli. Masz czas do 28 stycznia
Ostateczne wyniki rekrutacji będą znane pod koniec kwietnia. fot. UM Pszów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rodzicu! Trwa rekrutacja do pszowskich przedszkoli. Masz czas do 28 stycznia

Obowiązek rozpoczęcia edukacji w przedszkolu mają dzieci, które w 2022 r. ukończyły 6 lat (rocznik 2016), natomiast dzieci z roczników 2017, 2018 i 2019 mają prawo do objęcia wychowaniem przedszkolnym.

Rodzice chcący zapisać dziecko do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 powinni wypełnić wniosek oraz przygotować załączniki, które potwierdzają spełnianie przez kandydata ustalonych kryteriów rekrutacyjnych. To m.in. kwestie wielodzietności, niepełnosprawności dziecka czy jego rodzeństwa lub rodziców, samotne wychowywanie dziecka i piecza zastępcza. 

Wszystkie kryteria mają wartość 1 punktu. Jeśli po przeprowadzeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, to o przyjęciu dziecka decydują takie kryteria jak: zatrudnienie rodziców, rodzeństwo w tym samym przedszkolu, opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej i wsparcie ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej. We wniosku rodzic może wskazać 3 przedszkola, do których chciałby zapisać dziecko.

Weryfikacja w lutym

Do 11 lutego komisja rekrutacyjna zweryfikuje wnioski o przyjęcie do przedszkola i 18 lutego lista przyjętych zostanie podana do publicznej wiadomości. Wówczas rodzice mają tydzień czasu (do 25.02) by potwierdzić wybór przedszkola. Ostateczna lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie podana do publicznej wiadomości 4 marca.

Wyniki na koniec kwietnia

Jeśli w przedszkolach pozostaną wolne miejsca, wówczas zostanie zorganizowane postępowanie uzupełniające. Rodzice będą mogli ponownie złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola do 25 marca, a następnie 8 kwietnia dowiedzą się czy ich dziecko zostało przyjęte do wybranej placówki. 29 kwietnia będą znane pełne i ostateczne listy dzieci uczęszczających do przedszkoli w Pszowie.