Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kultura

Tak kolędowali studenci z Nędzy [ZDJĘCIA]

13.01.2022 23:21 | 0 komentarzy | Roksana Paź, d

Kolędowanie to kolejne spotkanie, jakie zorganizowali sobie studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy. Odbyło się w czwartek 13 stycznia w Gminny Centrum Kultury.

Tak kolędowali studenci z Nędzy [ZDJĘCIA]
Pierwszą kolędą, którą zaśpiewali seniorzy było "Wśród nocnej ciszy" (fot. Roksana Paź)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Integracja poprzez wspólne kolędowanie – to główny cel czwartkowego spotkania zorganizowanego przez UTW w Nędzy, na czele którego stoi Eleonora Czekała. Seniorzy zasiedli przy stole, gdzie przy kawie, herbacie i ciastku śpiewali kolędy. Towarzyszyły im także piosenki nawiązujące do nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka.

Słuchacze biorą czynny udział we wszystkich spotkaniach. W każdy czwartek spotykają się w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy na zajęciach, z tym że jedno spotkanie w miesiącu przeznaczają na wycieczki. Teraz wyjątkowo odbyło się kolędowanie (czytaj także: Jakie jest życie seniorów w gminie Nędza?).

Przy okazji spotkania, ku zdziwieniu przewodniczącej Eleonory Czekały (na zdj.), reszta słuchaczy świętowała jej 70. urodziny. Wszyscy postanowili zrobić jej niespodziankę i bez wcześniejszej zapowiedzi zaśpiewali "sto lat" oraz wręczyli prezent

Roksana Paź