Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

5 tys. złotych dotacji do wymiany pieca na ekologiczny w Mszanie

Wymiana starych kotłów, w których wciąż wiele osób pali opałem niskiej jakości, albo nawet śmieciami, to sposób na poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy. W Mszanie już za kilka dni ruszy nowa edycja ekologicznych dotacji dla mieszkańców.

5 tys. złotych dotacji do wymiany pieca na ekologiczny w Mszanie
Nabór będzie trwał od 17 stycznia do 4 lutego."Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane" czytamy w oficjalnym urzędowym komunikacie. (fot. UG w Mszanie)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Jak informuje Urząd Gminy w Mszanie, 17 stycznia rusza nabór wniosków na dotacje do wymiany kotłów w 2022 r., na realizację następujących inwestycji: wymianę kotła węglowego na kocioł gazowy, kotła węglowego na kocioł węglowy z automatycznym załadunkiem paliwa 5 klasy, kotła gazowego na kocioł gazowy oraz kotła węglowego na kocioł na pellet.

Nabór będzie trwał do 4 lutego. "Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane" czytamy w oficjalnym urzędowym komunikacie. Dalej mszańscy urzędnicy informują, że w pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski na wymianę kotła na pellet lub gazowy. Jest jeden warunek. Gmina musi uzyskać pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W drugiej kolejności rozpatrywane będą wnioski na wymianę na kocioł węglowy po wygospodarowaniu środków finansowych w budżecie gminy. "Na chwilę obecną w budżecie gminy brak jest środków na ten rodzaj inwestycji" brzmi fragment komunikatu.

Poziomy dotacji dla zadań związanych z wymianą nieekologicznych urządzeń na: kocioł węglowy z automatycznym załadunkiem paliwa 5 klasy oraz kocioł na pellet to 40% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł, a na: kocioł gazowy oraz kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania lub kondensacyjny to 50% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 5 tys. zł.

Zainteresowani mieszkańcy wnioski mogą składać na kilka sposobów: osobiście w Urzędzie Gminy Mszana; drogą elektroniczną, opatrzony podpisem kwalifikowalnym (liczyć będzie się data wpływu do urzędu); pocztą na adres: Urząd Gminy Mszana, ul. 1 Maja 81, 44-325 Mszana (liczyć będzie się data wpływu do urzędu). W przypadku złożenia większej ilości wniosków kolejność przyznania dotacji ustalona zostanie w drodze losowania, które odbędzie się on-line 8 lutego o 9.00. Relację z losowania mieszkańcy będą mogli obserwować na stronie www.mszana.ug.gov.pl.

Regulamin wraz z wnioskiem oraz niezbędnymi oświadczeniami można pobrać osobiście w Punkcie Obsługi Klienta. Uchwała z regulaminem, wzorem wniosku i oświadczeń jest również dostępna do pobrania elektronicznie TUTAJ. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (32) 475-97-59 w Referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~CELACZEKA (188.137. * .141) 17.01.2022 23:38

Teraz maksymalnie 5 tys. a kiedy brana była dotacja przez właścicieli domów w których mieszkają pewni panowie ( niektórzy mieszkają nie w swoim domu ) był inny regulamin ciekawe ... i wtedy było max 8,5 tys mało tego niektórzy Mieszkańcy brali dwie dotacje na piec i na solary (ciepła woda) a budżet Gminy był około 30 mln a np. w zeszłym roku był około 55mln warto się zastanowić ... jeden z tych panów nawet oficjalnie twierdzi, że wszystkich Mieszkańców należy traktować równo nawet nie wiem jak to nazwać ..... A te losowania to jest po prostu niepoważne publiczne pieniądze mają trafiać do wszystkich równo! a jak Gmina otrzyma pożyczkę to też wszystkim równo zgodnie z regulaminem ale dlaczego są losowania? ...