Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Kto wyśpiewał sobie zwycięstwo? [WIDEO]

Trzeci raz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wojnowicach był organizatorem Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Dostosowując się do obostrzeń epidemiologicznych, po raz drugi odbył się w formie on-line – tzn. uczestnicy przysłali swoje nagrania video z jedną kolędą, pastorałką lub inną piosenką o tematyce bożonarodzeniowej. Wydarzeniu patronowali: starosta Grzegorz Swoboda i burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla.

III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Kto wyśpiewał sobie zwycięstwo? [WIDEO]
Grand Prix konkursu otrzymała Emilia Klimża ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach

Konkurs był przeznaczony dla uczniów – solistów szkół podstawowych, a jego celem było m.in. podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd.

Na podstawie odtworzonych filmów Jury w składzie: Agnieszka Busuleanu-Jaksik - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu i wokalistka raciborskiego zespołu jazzowego Grupa Bez Nazwy, Bogusława Heiduczek - związana z muzyką od dzieciństwa – obecnie wokalistka zespołu Uśmiech działającego pod patronatem Miejskiego Ośrodku Kultury w Głubczycach oraz ks. Marek Wcisło - proboszcz parafii p.w. św. Wacława w Krzanowicach – muzyk i organista, wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Oceny wykonawców Jury dokonało według kryteriów: muzykalność, warunki głosowe i słuchowe uczestnika; interpretacja utworu; ogólny wyraz artystyczny.

Na 47 wykonawców z 17 szkół wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I – III

W kategorii klas IV – VI:

W kategorii klas VII – VIII

Grand Prix konkursu otrzymała Emilia Klimża ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach (https://youtu.be/TwQUNYBWZkE).

Róża Buchcik, organizator konkursu, przyznaje, że występy laureatów były tak różnorodne pod kątem wykonawczym, że jury w wybranych przypadkach postanowiło przyznać miejsca ex aequo. - Gratulujemy laureatom i ich opiekunom wspaniałych wyników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, opiekunom za przygotowanie i wysiłek związany z udziałem w konkursie - mówi. Wyjaśnia, że w związku z epidemią koronawirusa dyplomy i nagrody dla laureatów oraz dla wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów organizator dostarczył do szkół reprezentowanych. - Dziękujemy panu burmistrzowi za sponsorowanie znacznej części nagród dla laureatów - dodaje organizatorka.

Ludzie

Agnieszka Busuleanu-Jaksik

Dyrektor MDK Racibórz

Bogusława Heiduczek

Radna gminy Krzanowice

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~WojtekT (83.4. * .6) 13.01.2022 18:31

A może tak zrobic powiatowy konkurs kolęd chórów. Coraz mniej tych zespołów w naszym regionie