Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kultura

Inicjatywy kulturalne zyskają dofinansowanie... wodzisławskiej biblioteki. Do rozdania 17,5 tys. zł

13.01.2022 06:00 | 0 komentarzy | ska

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie inicjatyw lokalnych o charakterze kulturalnym. Na ten cel miejska jednostka pozyskała z Narodowego Centrum Kultury aż 17,5 tys. zł. Pomysły można zgłaszać do 24 stycznia.

Inicjatywy kulturalne zyskają dofinansowanie... wodzisławskiej biblioteki. Do rozdania 17,5 tys. zł
W 2018 roku inicjatywy lokalne z powodzeniem były realizowane w dzielnicach. W Zawadzie odbyło się wówczas wydarzenie "Bliżej siebie" skupiające lokalnych twórców. fot. arch./A.Kozielska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inicjatywy kulturalne zyskają dofinansowanie... wodzisławskiej biblioteki. Do rozdania 17,5 tys. zł

Celem naboru wniosków jest zainicjowanie nowych działań kulturalnych, które przyczynią się do zaangażowania mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i powiatu wodzisławskiego w tworzenie kultury, wzmocnią zaangażowanie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w życie społeczności lokalnej, odkryją i rozwiną potencjał oraz kapitał kulturowy społeczności lokalnej.

Kto może zgłosić pomysł?

Masz pomysł na wydarzenie społeczno-kulturalne? Wystarczy wypełnić formularz i dostarczyć go do biblioteki. Dofinansowanie może uzyskać od jednej do trzech inicjatyw. Rozliczeniem wspartych inicjatyw zajmować się będzie Centrum Usług Wspólnych w Wodzisławiu Śląskim, które prowadzi księgowość MiPBP w Wodzisławiu Śląskim. Projekty mogą zgłaszać pełnoletnie osoby indywidualne (mieszkańcy powiatu wodzisławskiego), grupy nieformalne oraz organizacje, np. stowarzyszenia. Jeden autor może złożyć jeden projekt. 

Rozstrzygnięcie z końcem stycznia

Oceny merytorycznej wszystkich zgłoszonych inicjatyw lokalnych dokona 26 stycznia Komisja Konkursowa powołana przez dyrektora MiPBP w Wodzisławiu Śląskim. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znaleźć można na stronie biblioteki i urzędu miasta. 

Przypomnijmy, że inicjatywy lokalne w kulturze z powodzeniem realizowane były do tej pory przez Wodzisławskie Centrum Kultury. W 2018 roku dwie z nich odbyły się w Radlinie II, a kolejne w Kokoszycach, Zawadzie i na Starym Mieście. W tym roku oprócz konkursu bibliotei prawdopodobnie dzielnice zaangażują się w organizację własnych inicjatyw, dzięki powiększeniu puli środków przekazanych im do dyspozycji w budżecie miasta dzięki prezydentowi i radnym.