Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Raciborzu ma nowego prezesa

11.01.2022 19:27 | 2 komentarze | ż

Jan Makowski został nowym prezesem raciborskiej spółki komunalnej. To menedżer z wieloletnim doświadczeniem, w przeszłości związany mi.in. z Elektrownią Rybnik.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Raciborzu ma nowego prezesa
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy i nowy prezes Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Raciborzu Jan Makowski.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rada Nadzorcza wybrała Jana Makowskiego na nowego prezesa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Raciborzu. Pełni tę funkcję od 10 stycznia 2022 r.

Jan Makowski jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W przeszłości był m.in.: Członkiem Zarządu Elektrowni w Rybniku, Dyrektorem ds. Społecznych w EDF Polska i PGE EC S.A., Rzecznikiem Praw Pracowniczych Spółek Grupy EDF Polska, Prezesem Zarządu Fundacji EDF Polska i PGE Energia Ciepła S.A., Prezesem Zarządu Grupy ITT Sp. z o.o.

Dzięki pracy w różnych sektorach gospodarki; publicznym, prywatnym i korporacyjnym zdobył duże doświadczenie organizacyjne oraz wiedzę z zakresu zarządzania spółkami prawa handlowego, zarządzania zasobami ludzkimi oraz aktywami. Był ekspertem w sprawach pracowniczych na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym - czytamy w komunikacie raciborskiego magistratu.

Do 23 września 2021 r. prezesem Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Raciborzu był Władysław Konopka. Nieprzedłużenie mu kontraktu wzbudziło kontrowersje wśród części radnych. Pisaliśmy o tym w artykule: Spółka miejska bez prezesa. Władysław Konopka już nie kieruje Zakładem Zagospodarowania Odpadów.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż