Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Brak porozumienia w sprawie rekompensat za pracę w weekendy dla górników w PGG

Nie udało się wypracować rozwiązania w konflikcie pomiędzy związkowcami a zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Dziś w siedzibie PGG w Katowicach zostały wznowione rozmowy w sprawie postulatów zgłaszanych w ramach sporu zbiorowego. 

Brak porozumienia w sprawie rekompensat za pracę w weekendy dla górników w PGG
Związkowy od 4 do 6 stycznia od godz. 7.00 blokowali składy węgla. Fot. Związek Zawodowy Górników w Polsce PGG KWK "Marcel".
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Dziś podczas rozmów nie udało się dojść do porozumienia. Mediacje mają być kontynuowane w najbliższą środę (12.01.). Jutro (11.01.) w kopalniach odbędą się masówki, a w środę ma rozpocząć się referendum strajkowe.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu odbyła się dwudniowa blokada wysyłki węgla do elektrowni, kolejna zapowiedziana jest na 17 stycznia. Ta ma być bezterminowa.

4 stycznia o 7 rano rozpoczęła się akcja blokowania wysyłki węgla na KWK "Marcel" i KWK "Rydułtowy"

Zgodnie z zapowiedzią podczas akcji ostrzegawczej zorganizowanej przed świętami, 4 stycznia o 7 rano na torach kopalń Polskiej Grupy Górniczej pojawili się związkowcy i blokowali składy z węglem. Akcja była prowadzona we wszystkich kopalniach albo w formie blokady torów, albo blokady załadunku węgla.

Związkowcy domagali się wypłacenia górnikom rekompensaty pieniężnej za przepracowane weekendy lub wypłaty jednorazowego świadczenia dla załogi. Od kilku miesięcy z powodu trwającego w całej Europie kryzysu energetycznego i niedoboru surowców energetycznych, górnicy pracują w nadgodzinach i w weekendy, co pozwala uniknąć przerw w dostawie energii i ciepła. Fundusz płac w PGG nie został jednak zwiększony o dodatkowe środki na wynagrodzenie za ponadnormatywną pracę.

Na ten temat pisaliśmy już tutaj: 

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Radzio78zz 12.01.2022 20:31
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

-ciekawy, słuchaj związków nie mówię ze kłamią ale przede wszystkim bronią swoich stołków. Ja pokazuje gdzie można zmniejszyć zadłużenie zaczynając od nich.. Uważam że czas pewne rzeczy zmienić...

~ciekawy (188.137. * .185) 12.01.2022 20:24
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

jak nie żerujesz? to że związki zawodowe tak mówią to nie oznacza że to nie prawda

poczytaj ze zrozumieniem

niestety nie można wrzucać linków więc wyszukaj sobie w internecie coś takiego : ile dopłacamy do górnictwa
"Dziś rocznie każdy Polak dokłada do kopalń niemal pół swojej miesięcznej pensji. Łącznie te sumy idą w miliardy. Ile dokładnie kosztuje nas utrzymywanie nierentownych kopalń i energetyka oparta na węglu? "

Radzio78zz 12.01.2022 20:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

-ciekawy ja na nikim nie żeruje i nie narzekam. Pisze tylko że pracuje i nie strajkuje bo mam dość. Czytaj ze zrozumieniem bo pisze że robię na Związkowców i baby w biurach. Uważam że zarobki sa ok

~ciekawy (188.137. * .185) 12.01.2022 18:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

radzio zamiast żerować na reszcie społeczeństwa zawsze mozesz iśc do pracy np. do Biedronki i wreszcie uczciwie zapracować na swoje wynagrodzenie a nie tylko siedemnastki i deputaty w głowie, i to wszystko z naszych podatków

Radzio78zz 12.01.2022 17:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Niech Panowie ze Związków pójdą do łopaty na dół, a nie siedzą w ciepłym przy kawkach a pensje maja jak my zapieprzający na dole. Związki psioczą, podpuszczają, nas wystawiają a jak coś dostaniemy to zasługi sobie przypisujom. Baby w biurach też mają pensje pomału jak mym... zasuwamy na nierobów, zlikwidować związki będzie więcej kasy do nas - tych co faktycznie robiom!

beatamix 12.01.2022 14:35
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy, soboty, niedziele są wolne, można jednak pracować dobrowolnie, bez przymusu, tak czy siak z wekendami, czy bez zarobek i tak jest taki sam, bo za wekend są dni wolne w tygodniu, więc o co komon tym cwaniakom ze związków i tak ich w wekendy nie ma w biurach.

right 12.01.2022 12:19

Jakie rocznie brutto? Bieda, panie, bieda...

~Martynkka (5.173. * .67) 12.01.2022 07:41
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Wpiszcie sobie w Google „tak pis rządzi w górnictwie”
i wszystko jasne

~Kaper (5.184. * .96) 11.01.2022 23:11
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Sid (46.134. * .163) 11.01.2022 21:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oni to nawet nie wiedzą jak na dole wygląda

amol 11.01.2022 20:09
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

ghostofradlin 11.01.2022 16:28
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu