Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Do OSP Bojanów trafił sprzęt, który zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców

Oficjalnie do jednostki trafiła trzyprzęsłowa drabina ratownicza DNW 3080/3. To doposażenie wozu bojowego, który przyjechał do wioski z końcem 2020 roku. - To zwiększy naszą wydajność - mówił Nowinom Adam Makosz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanowie.

Do OSP Bojanów trafił sprzęt, który zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców
Strażacy oraz zaproszeni goście zapozowali do pamiątkowego zdjęcia przy otrzymanym rok wcześniej wozie oraz drabinie, która właśnie trafiła do jednostki
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Drabinę, podobnie jak wcześniej wóz, sfinansowano z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Zakup kosztował około 7 tys. złotych – co w 99 proc. pokryto z Funduszu, Urząd Miejski w Krzanowicach musiał wyłożyć 1 proc., a to mniej więcej 100 złotych. - Cieszymy się z takiej pomocy - powiedział Nowinom burmistrz Andrzej Strzedulla, wyliczając, że to już trzecie wsparcie, które płynie z Ministerstwa Sprawiedliwości dla gminnych jednostek OSP. Przypomniał, że wcześniej w taki sposób sfinansowano wóz dla tej samej jednostki – średni samochód specjalny pożarniczy ratowniczo-gaśniczy marki Volvo (więcej TUTAJ), a najpierw do wszystkich remiz trafiło potrzebne doposażenie (więcej TUTAJ).

Do zakupu dążył Herbert Czogała – były komendant gminny (do listopada 2021 r.) oraz naczelnik OSP Bojanów. Sygnalizował tę potrzebę już w chwili, kiedy do jednostki przyjechał nowy wóz bojowy. - Dotąd mieliśmy nasadkowe drabiny, które nie pasowały już do nowego wozu. Musieliśmy spinać je dodatkowo pasami, ale w czasie jazdy mogły wylecieć. Ten zakup był bardzo potrzeby - mówił nam. Wyjaśnił, że dzięki temu wydajność ochotników się zwiększy m.in. przy usuwaniu gniazd szerszeni. - Nie mówię o pożarach, ale celowo, bo wolimy, jak sprzęt wykorzystywany jest np. do pokazów, a nie, kiedy komuś dzieje się krzywda - zaznaczył. Herbert Czogała pytany jako były komendant gminny o cenę wyposażenia jednostek w potrzeby sprzęt wyjaśnił, że rozwija się. - Jest coraz lepiej, choć ciągle są potrzeby. Liczymy na dalsze wsparcie - odpowiedział.

Drabinę oficjalnie przekazano jednostce w trakcie strażackiego zebrania zorganizowanego w środę 5 stycznia. Ministra Michała Wosia reprezentował wówczas jego pracownik – Szymon Szrot.

Trzyprzęsłowa drabina ratownicza DNW 3080/3 – to sprzęt, z którego cieszą się już w Bojanowie

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bojanowik (31.222. * .58) 07.01.2022 00:20

Banan ile ma na wydechu ?

~stop_pis (46.134. * .30) 06.01.2022 17:52

ble
woś se kupił w 90 latach pegazusa
wiesz taka gra pod tv
i teraz się okazało że szpieguje
za pomocą tej gry
ale on nie to nie ja
on nie ma czasu na przekazywanie drabin

ble 06.01.2022 17:00

A gdzie jest Woś? Przekazanie sprzętu bez Wosia się nie liczy! A poza tym, redakcjo, serio? 26 zdjęć z "przekazania" drabiny? Ale i tak, największa ujma, to brak Wosia na zdjęciu!