Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Jastrzębie III już oficjalnie przekazane do SRK

02.01.2022 13:11 | 0 komentarzy | ska

Jastrzębska Spółka Węglowa nieodpłatne przekazała do SRK zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci zakładu górniczego OG „Jastrzębie III” KWK „Jastrzębie-Bzie”. Przekazany majątek stanowi nieprodukcyjną część przedsiębiorstwa. Podpisanie aktu notarialnego odbyło się 31 grudnia 2021 roku.

Jastrzębie III już oficjalnie przekazane do SRK
Do SRK trafi zarówno infrastruktura górnicza, jak i pracownicy. fot. arch. JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębie III już oficjalnie przekazane do SRK

Do spółki restrukturyzacyjnej trafi także grupa pracowników, którzy przejdą do JSW z innych spółek wymienionych w umowie społecznej dotyczącej transformacji sektora górnictwa węgla kamiennego.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, że podjął decyzję o przejściu do JSW ok. 1400 osób zatrudnionych w innych spółkach górniczych w celu ich dalszego przeniesienia do SRK. Odbywa się to w ramach przekazania na rzecz SRK zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładu górniczego OG „Jastrzębie III” KWK „Jastrzębie-Bzie”, w oparciu o tryb przewidziany w art. 8a ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego z dnia 7 września 2007r. z późniejszymi zmianami.

Przeniesienie pracowników

Ponieważ pracownicy ci zostali zakwalifikowani do skorzystania z programu osłonowego (urlopów górniczych i jednorazowych odpraw pieniężnych) finansowanego z środków budżetowych, ich przejęcie przez JSW, a następnie przeniesienie do SRK nie generuje po stronie JSW żadnych kosztów związanych z zatrudnieniem. Nie powoduje również po stronie Spółki oszczędności w przyszłych okresach.

Zakończenie wielomiesięcznych działań

Zarząd JSW podkreśla, że działania te są spójne z zachodzącymi przeobrażeniami w polskim górnictwie węglowym. Przekazanie OG "Jastrzębie III" nastąpiło po wyrażeniu zgody przez akcjonariuszy JSW podczas walnego zgromadzenia, które odbyło się 29 grudnia. Był to proces długofalowy, planowany co najmniej od kilku miesięcy. 

Interesuje Cię tematyka rynku pracy?

Wejdź na nasz serwis praca.nowiny.pl, a w nim:

  • codziennie nowe newsy z związane z rynkiem pracy
  • oferty pracy z regionu

praca.nowiny.pl - Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie

praca Racibórz | praca Rybnik | praca Wodzisław | praca Jastrzębie | praca Żory | wszystkie