Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Raciborskie życzenia świąteczne na imprezie Polonii w Chicago: echt karpia i moczki w Ameryce nie zjecie!

27.12.2021 09:08 | 0 komentarzy | ż

Joanna Krupa, Andrzej Krzywy, Karolina Baran oraz... Raciborzanie ze "Źródła" - to goście specjalni Xmas Bash Party - imprezy polonijnej zorganizowanej w Chicago.

Raciborskie życzenia świąteczne na imprezie Polonii w Chicago: echt karpia i moczki w Ameryce nie zjecie!
Członkowie zespołu "Raciborzanie" z raciborskiego "Źródła" złożyli życzenia Polakom w USA.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Xmas Bash Party to największa świąteczna impreza w Chicago. W tym roku impreza miała raciborskie akcenty. - Nadzwyczajną promocją naszego miasta było to, że ze wszystkich olbrzymich telebimów znajdujących się na scenach oraz budynkach w Chicago życzenia świąteczne złożył Zespół Folklorystyczny "Raciborzanie" ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". Wszyscy nasi rodacy w Chicago usłyszeli o naszym Raciborzu, z którego przesłano im pokaz taneczny, polską kolędę i śląskie świąteczne życzenia nagrane przez Macieja Kozinę i Henryka Czekałę - informuje Aldona Krupa-Gawron ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło".

Na scenie pojawili się goście specjalni, w tym prosto z Polski - Andrzej Krzywy, który oprócz słynnej "Chcę z Tobą spędzić święta" zaśpiewał największe przeboje zespołu De Mono oraz Daab.

Polonia w Chicago ogląda występ "Raciborzan".

Polonia w Chicago ogląda występ "Raciborzan".

Ponadto zaśpiewała Kaeyra, czyli Karolina Baran, która wystąpiła razem z Anthonym Wattsem występującym razem z Pitbullem. W tym miejscu dodajmy, że korzenie Karoliny Baran również sięgają Raciborza - Kaeyra jest wnuczką śp. rektora PWSZ prof. Michała Szepelawego.

Nie zabrakło także góralskiej nuty, a wszystko za sprawą zespołu Goranie.

Prosto z Los Angeles przyleciała Polish Top of the Top Model - Joanna Krupa oraz odbył się mega pokaz mody sukienek Violi Piekut.