Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czyżowice, Rogów i Olza - kiedy zostaną podłączone do sieci gazowej?

Urząd Gminy Gorzyce przedstawił mieszkańcom plan gazyfikacji gminy. 

Czyżowice, Rogów i Olza - kiedy zostaną podłączone do sieci gazowej?
Mapka ukazująca plany gazyfikacji Czyżowic.
Jak wskazali urzędnicy, w odpowiedzi na pytania mieszkańców o postęp prac związanych z gazyfikacją gminy, w oparciu o informacje pochodzące z Polskiej Spółki Gazownictwa przygotowali podsumowanie inwestycji. 

Rozbudowa na terenie Czyżowic

W planach jest gazyfikacja ulicy Bełsznickiej. Rozbudowa ulicy Bełcznickiej została wydzielona jako I etap inwestycji. Gazociąg został wybudowany i nagazowany. Mieszkańcy znajdujący się przy gazociągu mogą zawierać umowy przyłączeniowe.
• II etap – termin realizacji robót bud-mon do końca lutego 2022 r.
• III etap – rozbudowa sieci gazowej w ulicy Nowej - termin realizacji robót bud-mon przewidziany na październik 2022 r.
• IV etap – w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej. Przewidywany termin uzyskania pozwolenia na budowę to 2023 r. Realizacja robót bud-mon uzależniona od jest od pozytywnych wyników ponownej analizy ekonomicznej zadania

Rozbudowa na terenie Olzy

Z podanych przez gminę informacji wynika, że dokumentacja projektowa dotycząca gazyfikacji ulicy Bogumińskiej w Olzie została przekazana przez gminę Gorzyce do Polskiej Spółki Gazownictwa. Termin realizacji robót budowlano -montażowych przewidziany na lipiec 2022 r. Dalsza gazyfikacja miejscowości możliwa będzie po zrealizowaniu sieci gazowej w ul. Bogumińskiej. Dodatkowo podstawą rozpoczęcia inwestycji będzie pozytywny wynik analizy ekonomicznej zadania.

Rozbudowa sieci gazowej na terenie Rogowa

Polska Spółka Gazownictwa jest w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej. Przewidywany termin uzyskania pozwolenia na budowę to maj 2022 r. Realizacja robót bud-mon uzależniona od jest od pozytywnych wyników ponownej analizy ekonomicznej zadania.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].