Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiadomo już, kto przebuduje Raciborską w Bełsznicy i Rogowie

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. rozstrzygnął przetarg na kompleksową przebudowę kolejnego, tym razem aż dwukilometrowego odcinka ul. Raciborskiej w Bełsznicy i Rogowie. Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą.

Wiadomo już, kto przebuduje Raciborską w Bełsznicy i Rogowie
Zdjęcie uczestników podpisania umowy dot. modernizacji ul. Raciborskiej w gminie Gorzyce, od lewej dwóch przestawicieli firmy wykonawcy, starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła, wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Wójcik. Fot. powiatwodzislawski.pl

Co będzie zrobione?

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, kanalizacji deszczowej, jezdni, chodników oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej przy drodze. Odcinek objęty modernizacją to niemal 2 kilometry aż do skrzyżowania z ul. Sportową w Rogowie. Z uwagi na tak duży zakres inwestycji, jej zakończenie planowane jest na połowę 2023 r.

Wybrano wykonawcę

Wykonawcą, który będzie odpowiedzialny za realizację zadania, jest firma DROGRÓD Szymon Tetla z Ćwieklic, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę za kwotę niecałych 8,2 mln zł. W sumie w przetargu swoje oferty złożyło łącznie ośmiu wykonawców. Firma DROGRÓD oprócz realizacji prac drogowych odpowiedzialna będzie m.in. za opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia czasowej organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku.

Dziś odbyło się podpisanie umowy

Umowę na realizację zadania z wykonawcą podpisał starosta Leszek Bizoń oraz wicestarosta Tadeusz Skatuła. W spotkaniu uczestniczył również wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Wójcik. Starosta wspólnie z wójtem już zaprosili przedstawicieli wykonawcy do udziału w spotkaniu z mieszkańcami i przedsiębiorcami, podczas którego będą mogli przybliżyć szczegóły i etapy prac oraz związane z tym utrudnienia. Firma z kolei zadeklarowała chęć współpracy z samorządem lokalnym w celu bieżącego rozwiązywania ewentualnych problemów dotyczących inwestycji.

Na to zadanie jest dofinansowanie

Warto przypomnieć, że na zadanie Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przy cenie 8,2 mln zł wartość dofinansowania z Funduszu to niespełna 4,5 mln zł. Resztę dopłacą po połowie z własnych budżetów Powiat Wodzisławski oraz Gmina Gorzyce, na terenie której inwestycja będzie realizowana.

Sama inwestycja jest kontynuacją przedsięwzięcia rozpoczętego przez Powiat we współpracy z Gminą Gorzyce w 2019 r. Od tego czasu całkowicie zmodernizowano już ok. 3 km drogi za łączną kwotę niespełna 13 mln zł. Gros środków pochodziło z pozyskanych przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego dofinansowań z programów rozwoju dróg.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Orban (83.30. * .134) 22.12.2021 12:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Rondo w Syrynia jest niezbędne a w Gorzycach przy szkole potrzebne.
Ale w Czyzowicach w tej aglomeracji przy tym natężeniu ruchu wręcz wymagane i powstało coś podobnego do ronda gdzie kierowcy autobusów i ciężarówek podziwiają kunszt pomysłodawcy, projektanta i fantazje wykonawcy.
Powiat pożałowania godny! Jacy władze takie drogi.


~Maruda (83.30. * .234) 22.12.2021 08:46

A rondo w Syryni powstanie?