Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koncert charytatywny Lidii Pospieszalskiej na rzecz Hospicjum w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO]

W niedzielne popołudnie w Raciborskim Centrum kultury odbył się koncert w szczytnym celu. Lidia Pospieszalska w towarzystwie Inaije Band wystąpiła na rzecz Hospicjum im. św. Józefa w Raciborzu. Wejściówki na wydarzenie były bezpłatne, a podczas koncertu miała miejsce zbiórka na rzecz Hospicjum im. św. Józefa w Raciborzu.

Koncert charytatywny Lidii Pospieszalskiej na rzecz Hospicjum w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO]

Lidia Pospieszalska polska wokalistka jazzowa. Absolwentka geografii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wydziału Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej w katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie poznała swojego męża Marcina Pospieszalskiego. Wraz z nim współuczestniczyła w tworzeniu wielu projektów muzycznych Rodziny Pospieszalskich. Podczas koncertu usłyszymy subtelne piosenki pełne jazzu, soulu, muzyki etno i gospel z pierwszego solowego albumu Lidii Pospieszalskiej. ”Inaije” to 11 poetyckich i refleksyjnych utworów z pozytywnym przesłaniem, które zachwycają ciepłym i miękkim głosem artystki oraz pięknymi aranżacjami muzycznymi. Na płycie znajdują się kompozycje napisane przez Lidię wspólnie z Marcinem Pospieszalskim, do których słowa stworzyli choćby Wojciech Waglewski, Adam Nowak, Andrzej Bujnowski OP czy Andrzej Schmidt. W nagraniach wzięli udział znakomici muzycy, m.in. Janusz „Yanina” Iwański, Mateusz, Jan, Marek, Karol Pospieszalscy, Joachim Mencel, Kamil Cudzich, Robert Cudzich czy Tomas Cellis Sanchez. Debiutancki krążek wokalistki zebrał bardzo dobre recenzje w prasie, a piosenka tytułowa znalazła się w 2007 roku na Liście Przebojów Radiowej „Trójki”, a nawet doszła do pierwszego miejsca (w 1314 notowaniu).

Na scenie Lidii towarzyszy znakomity Inaije Band, w którego składzie występują:

  • Lidia Pospieszalska – śpiew, instrumenty klawiszowe,
  • Marcin Pospieszalski – gitara basowa, sample,
  • Nikodem Pospieszalski – perkusja,
  • Tomasz Basiuk – instrumenty klawiszowe,
  • Zuzanna Tomaszewska – flety,
  • Łukasz Kluczniak – saksofon altowy,
  • Daniel Pomorski – trąbka, akordeon.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć Hospicjum mogą dokonać wpłaty na konto:

Nr Konta ING BANK ŚLĄSKI K-ce O/Racibórz: 55 1050 1328 1000 0004 0252 1777

Przelewy z zagranicy IBAN PL 55 1050 1328 1000 0004 0252 1777 BCI INGBPLPW

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~koncufka (178.255. * .106) 19.12.2021 19:47

czyli radna miejska Zuzanna Tomaszewska prowadzi działalność na mieniu gminy ? ... koniec świata.