Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radni z Rydułtów z podwyżkami, burmistrz też zarobi więcej

Impulsem do dyskusji nad wysokością diet radnych i do podjęcia nowej uchwały w sprawie zasad i wysokości ich przyznawania były działania rządu RP, który wydał w tej sprawie Rozporządzenie Rady Ministrów z 27 października br. na podstawie którego ustalono nowe wyższe maksymalne stawki diet dla radnych gmin. Rozporządzenie zakłada maksymalną wysokość diet dla radnych gmin liczących powyżej 15 tys. mieszkańców w wysokości 3220 zł miesięcznie.

 Radni z Rydułtów z podwyżkami, burmistrz też zarobi więcej
Burmistrz Rydułtów Marcin Połomski dostanie nowe wynagrodzenie z wyrównaniem do sierpnia 2021 roku. Zdjęcie z konferencji prasowej inaugurującej projekt "W Cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał z miasta Rydułtowy"
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Nowe wynagrodzenie burmistrza

Po przyjęciu uchwały nowe wynagrodzenie burmistrza Rydułtów obowiązuje od 1 sierpnia 2021 roku. Składa się na nie wynagrodzenie zasadnicze, które wynosi 9 387 zł, dodatek funkcyjny  3 450 zł. Ponadto, burmistrzowi przysługuje dodatek specjalny wynoszący 3 851,10 zł zł oraz dodatek stażowy w kwocie 1501, 92 zł. Z informacji uzyskanych w Urzędzie Miasta Rydułtowy wynika, iż nowe wynagrodzenie burmistrza wynosi łącznie 18040 zł brutto. Do tej pory było to 10 428  zł brutto.

Zmienią się też diety radnych

Zgodnie z wytycznymi, wysokość diet radnych ustala się procentowo biorąc pod uwagę bazową kwotę wynagrodzenia radnych dla gmin powyżej 15 tys. mieszkańców. Przewodniczący rady gminy przed podwyżką otrzymywał dietę w wysokości 1812 zł miesięcznie. Nowa stawka to 2899 zł. Dieta wiceprzewodniczącego wynosiła 1 510 zł, po zmianach jest to 2416 zł. Przewodniczący komisji rewizyjnej otrzymywał dietę wysokości 1409 zł, po podwyżce jest to 2 255 zł. Przewodniczący komisji stałych otrzymywali miesięcznie 1309  zł, nowa stawka to 2094 zł. Zastępca przewodniczącego komisji rewizyjnej do tej pory otrzymywał 800 zł miesięcznie, teraz jest to 1352,80 zł. Radni będący członkami co najmniej jednej komisji stałej  otrzymywali 604 zł, po podwyżce dostaną 966 zł. Radni będący członkami dwóch lub więcej komisji stałych otrzymywali 1007 zł, po podwyżce otrzymają 1610 zł. Diety te nie podlegają opodatkowaniu.

27 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 19.12.2021 20:40
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

A dziękuję ,domyślam się że że tobie pomogło —Pozdrawiam ...

~do_niżej (93.179. * .78) 19.12.2021 18:49
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Wystarczy spojrzeć na te wszystkie twoje pytajniki w każdej wypowiedzi wskazuje to o jakiejś chorobie,emocjach i nie wiem czym jeszcze więc nim zaczniesz innych pouczać zacznij od siebie,trochę głębokich wdechów,jakiś spacer i zero tvp!

TO POMAGA NAPRAWDĘ

Objektywny 19.12.2021 18:17
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@(93.179 .*.78) ... Aleś popłynął, przypomnij mi kto rządzi w Uni Europejskiej ?????Znaczy się w Brukseli ? A przy okazji mi przypomnij kto rządzi w naszym mieście, znaczy się w Rydułtowach ??????? . Smutne jest że po twoich komentarzach zaczynam się niepokoić i zastanawiać , dlaczego tak dużo jest ludzi którzy nie potrafią korzystać z tego w co wyposażone są ich głowy?????

~do_niżej (93.179. * .78) 19.12.2021 17:27
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

w tym ostatnim zdaniem się z tobą zgadzam z tym,że zapomniałeś dodać na końcu,że to dzięki pisowi

Objektywny 19.12.2021 16:24
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Do poniżej ..... Nie doczytałem żeby temat tego artykułu o podwyżkach radnych zmieniono na , o Obiektywnym , ale doczytałem że najlepszą obroną jest atak . I taka mała uwaga, niepotrzebna jest funkcja by można zrobić coś dla innych , starczy rozum i pozytywne myślenie , co zaś do głosowania czy czarnego syfu, zdania nie zmieniam ,bo nie trzeba dzisiaj być ślepcem by nie widzieć jaki syf nas jeszcze może czekać ???? .....

~Takodpowiadam (93.179. * .78) 19.12.2021 15:29
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Taktylkopytam (188.137. * .10) 19.12.2021 14:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@ Objektywny zamiast opluwać radnych i władze miasta, pochwal się coś ty zrobił dobrego w samorządzie, chyba mało bo od 7 lat cię nie wybierają.

Pokaż więcej