Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ul. Czarnieckiego na pograniczu Wodzisławia i Krostoszowic od dziś zamknięta. Rozpoczyna się jej remont

Dziś, tj. 6 grudnia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, służby drogowe zamknęły część ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. na odcinku od skrzyżowania pięciu dróg do granicy z gminą Godów. Rozpoczyna się długo oczekiwana przebudowa tej fatalnej drogi. 

Ul. Czarnieckiego na pograniczu Wodzisławia i Krostoszowic od dziś zamknięta. Rozpoczyna się jej remont
Z drogi mogą korzystać jedynie mieszkańcy remontowanego odcinka.

- Wprawdzie mieszkańcy posesji położonych przy modernizowanym odcinku będą mieli zapewniony dojazd do swoich domów, lecz pozostali kierowcy poruszający się pomiędzy Wodzisławiem Śląskim a Krostoszowicami będą musieli korzystać z objazdów - wyjaśnia Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu.

Wyznaczony objazd prowadzi od tzw. skrzyżowania pięciu dróg w Wodzisławiu Śl. ul. Mszańską/Turską w kierunku Mszany, następnie ul. Skrzyszowską w Mszanie i 1 Maja w Skrzyszowie i dalej ul. Szybową do centrum Krostoszowic.

Koszt modernizacji ok. 700-metrowego odcinka wynosi prawie 1,4 mln zł i zostanie sfinansowany z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Wodzisławia Śl. przy udziale finansowym również Gminy Godów.

Teoretycznie przebudowa drogi powinna zakończyć się w połowie lutego przyszłego roku, ale jeśli zima okaże się surowa i prace budowlane nie będą mogły być realizowane, to prawdopodobne jest, że termin ten zostanie przedłużony.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dfghjh (83.26. * .233) 09.12.2021 16:46

wnikliwy widzisz Polska to taki dziwny kraj, nawet prywatne firmy zaczynają budować jak śnieg spadł. Może to ludzka głupota a może chore prawo podatkowe w tym kraju ? Podzieliłem sobie te 1,4mln przez 700m i wychodzi 2000zł za metr drogi. Jak na mój gust to drogi ten metr.

wnikliwy 08.12.2021 18:37

No tak to jest odpowiednia chwila na remonty dróg, wszystko na głowie postawione