Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święty Mikołaj na ul. Czarnieckiego nie dojedzie. Bo drogowcy rozpoczynają przebudowę

Dwa dni temu postawione zostały znaki, z których wynika, że planowane jest zamknięcie fragmentu ul. Czarnieckiego na odcinku od granicy z Krostoszowicami w gminie Godów do tzw. skrzyżowania pięciu dróg. - Kiedy nastąpi zamknięcie tej drogi? - pytali nas mieszkańcy Krostoszowic. 

Święty Mikołaj na ul. Czarnieckiego nie dojedzie. Bo drogowcy rozpoczynają przebudowę
Kolorem czerwonym zaznaczyliśmy odcinek ul. Czarnieckiego, który od 6 grudnia zostanie wyłączony na kilka miesięcy z eksploatacji

Z pytaniem o termin zamknięcia fragmentu ul. Czarnieckiego na pograniczu Wodzisławia z gminą Godów zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Drogą administruje Powiatowy Zarząd Dróg, który od kilku miesięcy przymierza się do remontu tego, będącym w najgorszym stanie, odcinka ulicy. 

W poniedziałek, 6 grudnia rozpocznie się wyczekiwana przebudowa ulicy Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim i Wodzisławskiej w Krostoszowicach. Z tego powodu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu - odpowiada Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu. 

Jak tłumaczy, ze względu na zakres przewidzianych prac, tj. przebudowę i poszerzenie drogi wraz z podbudową, budowę jej odwodnienia oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, a także z powodu technologii prac niezbędne jest zamknięcie drogi dla ruchu. - Wprawdzie mieszkańcy posesji położonych przy modernizowanym odcinku będą mieli zapewniony dojazd do swoich domów, lecz pozostali kierowcy poruszający się pomiędzy Wodzisławiem Śląskim a Krostoszowicami będą musieli korzystać z objazdów - wyjaśnia Raczkowski. 

Wyznaczony objazd prowadzi od tzw. skrzyżowania pięciu dróg w Wodzisławiu Śl. ul. Mszańską/Turską w kierunku Mszany, następnie ul. Skrzyszowską w Mszanie i 1 Maja w Skrzyszowie i dalej ul. Szybową do centrum Krostoszowic.

Koszt modernizacji ok. 700-metrowego odcinka wynosi prawie 1,4 mln zł i zostanie sfinansowany z budżetów Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Wodzisławia Śl. przy udziale finansowym również Gminy Godów.

Teoretycznie przebudowa drogi powinna zakończyć się w połowie lutego przyszłego roku, ale jeśli zima okaże się surowa i prace budowlane nie będą mogły być realizowane, to prawdopodobne jest, że termin ten zostanie przedłużony. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].