Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Paweł Macha z podwyżką. Ile zarobi burmistrz Kuźni Raciborskiej?

Włodarz Kuźni Raciborskiej otrzymał podwyżkę w związku z nowelizacją przepisów dot. wynagradzania osób na kierowniczych stanowiskach. I to z wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 roku. - Za wzorową pracę należy się godne wynagrodzenie - argumentują radni komisji, której szefuje Grażyna Tokarska.

Paweł Macha z podwyżką. Ile zarobi burmistrz Kuźni Raciborskiej?
Paweł Macha opuścił salę obrad w trakcie procedowania uchwały dotyczącej jego podwyżki

- Dla mnie jest to krępujące - oznajmił Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej, kiedy radni procedowali uchwałę w sprawie jego wynagrodzenia. Salę obrad opuścił i powrócił już po zakończeniu sesji (uchwała w sprawie wysokości wynagrodzenia była podejmowana przez radnych jako ostatnia).

O ponad 9 tys. zł więcej

Rajcy jednogłośnie zdecydowali o podwyżce dla burmistrza, podnosząc ją do stawek maksymalnych (to wniosek komisji budżetu i finansów). Decyzję podjęto zgodnie z nowymi przepisami.

Dietę ustalono na następującym poziomie: wynagrodzenie zasadnicze - 10 250 zł, dodatek funkcyjny - 3 150 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% (wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) - 4 020 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego - 2 050 zł. Wynagrodzenie opiewa więc na kwotę 19 470 zł brutto (to uchwalone w 2018 r. wynosiło 10 180 zł brutto, burmistrz Macha po zmianach zarobi więc o 9290 zł brutto więcej). Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia, natomiast podwyżka obejmuje wyrównanie od 1 sierpnia 2021 roku.

Brawa dla burmistrza

Przed podjęciem uchwały, przewodniczący rady miejskiej Gerard Depta odczytał uzasadnienie sporządzone przez komisję budżetu i finansów, której szefuje radna Grażyna Tokarska. - Decyzję swą komisja motywuje tym, że przez wiele lat wynagrodzenie nie było adekwatne do pracy i zaangażowania, jakie burmistrz Kuźni Raciborskiej wkładał w realizację swojej służby - napisali radni.

Dalej wskazywali, że „można by wymieniać szereg pozyskanych środków, zrealizowanych inwestycji, innowacyjność prowadzenia wielu obowiązkowych zadań, tak, aby mieszkańcom żyło się lepiej”. - Mnogość inwestycji dotyczy praktycznie każdego aspektu życia lokalnej społeczności: kanalizacji, ochrony środowiska, dotacje projektu OZE, PONE, azbest, infrastruktury drogowej, rozwoju sektora mieszkalnictwa, rozwoju i optymalizacji systemu gospodarki odpadami. Przypomnijmy, że tabele wynagrodzeń burmistrza nie zmieniały się od 18 marca 2009 roku, a w czerwcu 2018 roku stawki te zostały jeszcze obniżone o 20 proc. - dodali. W uzasadnieniu zapisali jeszcze, że „za wzorową pracę należy się godne wynagrodzenie”.

Burmistrz powrócił na salę obrad już po zakończeniu sesji. Radni powitali go gromkimi brawami.

Ludzie

Gerard Depta

Przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Grażyna Tokarska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~doniżej (188.137. * .10) 07.12.2021 10:58

Zróbcie coś dla ludzi i miasta a nie piszcie głupot. Przecież burmistrz sam się nie zatrudnił wybrali go mieszkańcy. każdy może kandydować.

~Agata9 (85.198. * .90) 07.12.2021 08:31

do obywateKRaci
na tej samej sesji podwyższyli podatki i wypłata b.

~obywateKRaci (157.25. * .178) 04.12.2021 10:56

To teraz można śmiało podwyższać ludziom podatki od nieruchomości ale max stawki w górę brawo aby tak dalej gnębić naród

wieje_halny 03.12.2021 14:54

Może teraz sobie kupi garnitur?

~Agata9 (85.198. * .90) 03.12.2021 10:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kpina!!!!!