Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radni z Żor podnieśli sobie diety. Bez dyskusji, ale nie jednogłośnie

Podczas ostatniej sesji rady miasta oprócz głosowania nad wynagrodzeniem prezydenta, radni zagłosowali również za podwyżką swoich diet. Głosowanie przebiegło ekspresowo, bez żadnej dyskusji. Ile teraz będą zarabiać?

Radni z Żor podnieśli sobie diety. Bez dyskusji, ale nie jednogłośnie
Najwyższa podwyżka diety dotyczy przewodniczącego rady miasta Piotra Kosztyły.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Radni z Żor podnieśli sobie diety. Bez dyskusji, ale nie jednogłośnie

Według przyjętych podczas listopadowej sesji stawek, diety radnych zmienią się od 700 do 120 zł, w zależności od funkcji. Największą podwyżkę odczuje przewodniczący rady Piotr Kosztyła. Warto podkreślić, że podczas głosowania nad podwyżkami 20 radnych zagłosowało za, a tylko dwie osoby wstrzymały się od głosu. 

Podwyżki dla wszystkich

Dieta szeregowego radnego, bez funkcji wynosiła do tej pory 1207,86 zł. Po przyjętej podwyżce dieta wzrośnie do 1932,57 zł. Ta zmiana będzie dotyczyła 5 radnych. Więcej zarobi wiceprzewodniczący komisji. Do tej pory było to 1409,17 zł, a teraz będzie 2254,67 zł. Ta podwyżka dotknie 7 rajców. 

Diety po nowemu

Przewodniczący komisji w radzie miasta oraz wiceprzewodniczący rady (szefowie klubów radnych), czyli w sumie 10 osób, do tej pory otrzymywało 1711,14 zł, a po podwyżce dostaną 2737,81 zł miesięcznie. Wspomniany już przewodniczący rady dostawał 2013, 10 zł, a po podwyżce będzie to 3220,96 zł. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].