Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Seniorzy z Łubowic, Ligoty Książęcej, Grzegorzowic i Brzeźnicy są przykładem dla innych od wielu lat [ZDJĘCIA]

Po roku przerwy seniorzy zrzeszeni w Kole Emerytów Rencistów i Inwalidów w Łubowicach znów świętowali Dzień Seniora. Tradycyjnie spotkali się w świetlicy wiejskiej w Ligocie Książęcej, gdzie oprócz smacznego poczęstunku z występem do nich przybyli uczniowie z Grzegorzowic.

Seniorzy z Łubowic, Ligoty Książęcej, Grzegorzowic i Brzeźnicy są przykładem dla innych od wielu lat [ZDJĘCIA]
Obecnie Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Łubowicach liczy 42 członków

- Brakowało tych spotkań - mówi Krystyna Gawlik, przewodnicząca koła. Choć nie była to pierwsza w tym roku biesiada dla seniorów. Wcześniej widzieli się na Dniu Matki i Ojca, a jak podkreśla przewodnicząca, takie spotkania dla seniorów mają ogromne znaczenie. Okres zaostrzonych restrykcji sanitarnych wspomina jako trudny czas, ale jak dodaje, mimo braku biesiad członkowie nie zapominali o sobie.

Obecnie w łubowickim kole zrzeszonych jest 42 członków – mieszkańców Grzegorzowic, Łubowic, Ligoty Książęcej i Brzeźnicy, choć kolejne trzy osoby zgłosiły już swą chęć dołączenia. To jedno z najmniejszych kół w raciborskim oddziale rejonowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, ale jak stwierdza Krystyna Gawlik, nie mniej aktywności jest tutaj podejmowanych. - Seniorzy szukają różnych form aktywności - wyjaśnia.

Do seniorów z życzeniami oraz kwiatami przybyła Katarzyna Łozińska z Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu. Urząd Gminy w Rudniku reprezentował Zygmunt Kandora, inspektor ds. promocji, kultury i sportu. Odczytał on list od wójta Piotra Rybki. - Swoją aktywnością i działalnością społeczną seniorzy z Brzeźnicy, Łubowic, Ligoty Książęcej i Grzegorzowic są przykładem dla innych od wielu lat - napisał wójt, dziękował im również za ich działalność oraz składał życzenia.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17
Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łubowicach: Helena Ficoń, Katarzyna Łozińska (przedstawicielka Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu), Krystyna Gawlik (przewodnicząca), Józef Lampka (skarbnik) i Agnieszka Cieśla

Ludzie

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].