Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Seniorzy z Łubowic, Ligoty Książęcej, Grzegorzowic i Brzeźnicy są przykładem dla innych od wielu lat [ZDJĘCIA]

25.11.2021 09:47 | 0 komentarzy | mad

Po roku przerwy seniorzy zrzeszeni w Kole Emerytów Rencistów i Inwalidów w Łubowicach znów świętowali Dzień Seniora. Tradycyjnie spotkali się w świetlicy wiejskiej w Ligocie Książęcej, gdzie oprócz smacznego poczęstunku z występem do nich przybyli uczniowie z Grzegorzowic.

Seniorzy z Łubowic, Ligoty Książęcej, Grzegorzowic i Brzeźnicy są przykładem dla innych od wielu lat [ZDJĘCIA]
Obecnie Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Łubowicach liczy 42 członków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Brakowało tych spotkań - mówi Krystyna Gawlik, przewodnicząca koła. Choć nie była to pierwsza w tym roku biesiada dla seniorów. Wcześniej widzieli się na Dniu Matki i Ojca, a jak podkreśla przewodnicząca, takie spotkania dla seniorów mają ogromne znaczenie. Okres zaostrzonych restrykcji sanitarnych wspomina jako trudny czas, ale jak dodaje, mimo braku biesiad członkowie nie zapominali o sobie.

Obecnie w łubowickim kole zrzeszonych jest 42 członków – mieszkańców Grzegorzowic, Łubowic, Ligoty Książęcej i Brzeźnicy, choć kolejne trzy osoby zgłosiły już swą chęć dołączenia. To jedno z najmniejszych kół w raciborskim oddziale rejonowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, ale jak stwierdza Krystyna Gawlik, nie mniej aktywności jest tutaj podejmowanych. - Seniorzy szukają różnych form aktywności - wyjaśnia.

Do seniorów z życzeniami oraz kwiatami przybyła Katarzyna Łozińska z Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu. Urząd Gminy w Rudniku reprezentował Zygmunt Kandora, inspektor ds. promocji, kultury i sportu. Odczytał on list od wójta Piotra Rybki. - Swoją aktywnością i działalnością społeczną seniorzy z Brzeźnicy, Łubowic, Ligoty Książęcej i Grzegorzowic są przykładem dla innych od wielu lat - napisał wójt, dziękował im również za ich działalność oraz składał życzenia.

Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łubowicach: Helena Ficoń, Katarzyna Łozińska (przedstawicielka Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu), Krystyna Gawlik (przewodnicząca), Józef Lampka (skarbnik) i Agnieszka Cieśla

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.