Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dwa wahadła, czyli nowa organizacja ruchu w rejonie Auchan w Raciborzu

Wahadła pozostają, tyle że zamiast jechać lewą stroną drogi, teraz będziemy jechać prawą stroną. Spowoduje to zamknięcie wjazdu na ulice Drzewieckiego i Markowicką.

Dwa wahadła, czyli nowa organizacja ruchu w rejonie Auchan w Raciborzu
Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjne, arch. Nowiny.pl.

Od kiedy do kiedy?

- Ruch będzie odbywał się wahadłowo prawą stroną ulicy Rybnickiej od wyjazdu z centrum handlowego do ul. Brzeskiej oraz wahadło prawą stroną od zjazdu z mostu nad kanałem Ulgi przez nowe rondo do centrum handlowego z zamknięciem ul. Drzewieckiego i ul. Markowickiej - informuje firma Drog-Bud, wykonawca przebudowy DW 935 w powiecie raciborskim.

Planowany okres obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu to 29 listopada - 23 grudnia 2021 r.

Jak długo to jeszcze potrwa?

Przypomnijmy, inwestycja jest realizowana na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Firma Drog-Bud wygrała przetarg na przebudowę DW 935 od kanału Ulga w Raciborzu do skrzyżowania z DW 933 w Rzuchowie. Koszt przedsięwzięcia to prawie 92 mln zł. Inwestycja powinna zostać zakończona 1 marca 2022 r.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wacek123 (188.117. * .3) 20.11.2021 12:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Organizacja" tego remontu pod względem utrzymania przepustowości ruchu to jedna wielka kpina, a czas realizacji inwestycji na tak krótkim odcinku (most - nieczynny przejazd) wzorowo odzwierciedla polskie podejście do budowy dróg.

~Zmęczonymieszkaniec (78.31. * .247) 19.11.2021 22:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Sposób organizacji ruchu drogowego w czasie tych prac jest urągajacy wszelkim zasadom poszanowania ludzi. Dotychczasowe rozwiązania jawnie i bezczelnie kradną nasz czas. NASZ CZAS ich nie kosztuje. Nie ma ŻADNYCH starań aby zrealizować tą inwestycję jak najszybciej i najmniej uciążliwie. Notatka prasowa że bezradni zebrali się i wysłuchali wyjaśnień wykonawcy przypomina komunikaty z posiedzenia KC PZPR. Dla nas, mieszkańców miasta ważniejsze jest dbałość o Nas, niż wizyty warszawskich oficjeli. Który bezradny postał w samochodzie rano i popołudniu z boku na parkingu i obserwował NAS zmęczonych, złych, wzajemnie się kłócących. No ale Wam to odpowiada. Stara rzymska dewizą "DYVIDE ET IMPERA"