Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kto stoi na czele strażaków w Pietrowicach Wielkich? [ZDJĘCIA]

W Pietrowicach Wielkich znany jest już nowy skład Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Kto wchodzi w jego skład?

Kto stoi na czele strażaków w Pietrowicach Wielkich? [ZDJĘCIA]
Spotkanie zorganizowano w centrum społeczno-kulturalnym. Oprócz strażaków uczestniczyli w nim również przedstawiciele gminy – wójt Andrzej Wawrzynek i przewodniczący rady Piotr Bajak

Takie spotkanie odbywa się raz na pięć lat. To czas do ocen, podsumowań, podziękowań i planowania przyszłości. Poprzedziło je zebrania sprawozdawczo-wyborcze we wszystkich jednostkach OSP gminy, kiedy to dokonywano wyboru nowych zarządów i komisji rewizyjnych.

Gmina Pietrowice Wielkie składa się z 11 sołectw, w których mieszka nieco ponad 6500 osób. Na jej terenie działa kilka przedsiębiorstw, w tym największe na Raciborszczyźnie – spółka Eko-Okna. O bezpieczeństwo pożarowe tego terenu dbają strażacy z terenu gminy, których jest 333 czynnych, zrzeszonych w 10 jednostkach.

Punktem kulminacyjnym zjazdu był wybór nowych władz. Po wyborach w skład Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pietrowicach Wielkich wchodzą:

Komisję rewizyjną tworzą:

Przedstawicielami do zarządu powiatowego są: Jan Herud i Elżbieta Lesznik. A delegatami do zjazdu powiatowego: Paweł Cygler, Artur Kasper, Mateusz Kyrcz, Magdalena Stajner oraz Bartłomiej Zdeb.

fot. UG Pietrowice Wielkie 

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Jan Herud

Radny gminy Pietrowic Wielkie

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].